Şimdi Tablette Windows ve Mac Uygulamaları Çalıştırın

Şimdi Tablette Windows ve Mac Uygulamaları Çalıştırın

Sanallaştırma programlarının en iyisi Parallels, şimdi de tablete Windows ve Mac programlarını getiriyor.

Firmanın geçen sene çıkan ürünü Parallels Access’in yeni sürümü, artık iPad tablet dışında iPhone ve Android desteğine de sahip. Böylece istediğiniz mobil cihazda ihtiyacınız olan tüm masaüstü programlarını kullanabilir olacaksınız.

Parallels Access 2.0 basit bir evdeki bilgisayarınıza bağlanma programı değil. Evde değilken ihtiyacınız olan tüm Windows ve Mac programlarını yeniden düzenleyip, mobil cihazınızda rahatça kullanılabilir hale getiren bir sanallaştırma uygulaması. Programlar sadece şekil değiştirmekle kalmıyor, dokunmatik ekrandaki kaydırma, küçültme, büyütme gibi parmak komutlarını da kullanabiliyorsunuz.

Bu tür sanallaştırma programlarından en büyük sorunlardan biri de, fare tıklamalarını mobil cihazlara doğru şekilde aktarmaktır. İşte Parallels Access 2.0, bu sorunu “Smart Tap” ile çözmüş. Smart Tap, küçük ekranlarda bile tıklamanızı doğru algılayıp, nereye tıklamak istediğiniz tahmin edebiliyor. Ayrıca buna yardımcı olmak için, iOS’deki gibi bir büyüteç işlevi, Parallels tarafından Android’e de eklenmiş.

Uygulama üzerinden evdeki tüm programlarınıza erişebilmek için, doğal olarak evdeki Windows veya Mac bilgisayarınızın açık durumda olması gerekli. Ama eğer uyku modunda unuttuysanız, Parallels Access 2.0’ın “ağ üzerinden uyandırma” özelliği ile kolayca erişime açabiliyorsunuz. Fakat, firma bu özelliğin her bilgisayarın kendi donanım ve yazılımına bağlı olduğunu ve her seferinde mükemmel çalışacağını garanti edemeyeceğini belirtiyor.

Ayrıca siz evde değilken ve uzaktan çalışıyorken, birilerinin açık bilgisayarınızı kurcalamasından da korkmanıza gerek yok. Programın yeni sürümündeki güvenlik özellikleri arasında bilgisayarın ekranının karartılması ve hoparlorlerin uzaktan kapatılması da var.

iOS veya Android cihazınızı, masaüstü bilgisayarınıza açılan bir pencere haline getiren Parallels Access 2.0, AppStore ve Google Play mağazalarından, yıllık 19.99 Dolar üyelik ile indirilmeye hazır. iOS cihazlarınıza indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Android cihazlarınıza indirmek için ise burayı tıklayabilirsiniz.

Ana Sayfa » Mobil » Mobil Uygulamalar » Şimdi Tablette Windows ve Mac Uygulamaları Çalıştırın