Siz Düşünün Klavyeniz Yazsın!

Siz Düşünün Klavyeniz Yazsın!

Aklımızdaki düşünceleri klavye yardımıyla yazmaya, içimizden geçenleri sesli söyleyerek not almaya alıştık. Peki ya aklımızdan geçenleri yazan bir klavyeye?

Hayatımızı kolaylaştıran uygulamalara bir yenisi daha eklendi. Akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz “Swiftkey” adlı uygulama ile artık düşündüklerinizi klavyeye dokunmadan yazabileceksiniz.

Sizin yazı davranışlarınızı, kullandığınız kelimeler ve cümle yapınızı algoritmalara dönüştüren bu uygulama bir sonraki kelimenizi tahmin ediyor. Eylül ayı itibari ile tüm işletim sistemlerinde kullanılabilecek olan bu uygulama şimdilik IOS ve Android kullanıcılarının hayatını kolaylaştırıyor.

İlk başta size klavye kullanımından çok faydalı gelmese de zamanla yaptıklarınızı, kiminle konuştuğunuzu, ne konuştuğunuzu, nerede olduğunuzu, kimi yanınızda istediğinizi vb. bir çok davranışı analiz eden “Swiftkey” adındaki uygulama bir süre sonra kiminle konuşmak isteyeceğinizden hava durumuna bağlı olarak nereye gitmek isteyeceğinize kadar bir çok yönden daha siz klavyenize dokunmadan yapacaklarınızı tahmin ederek size asistanlık yapıyor.

Gelecekte mevcut klavye teknolojisinin sonunu getireceği düşünülen bu uygulamayı IOS cihazınıza indirmek için burayaAndroid cihazınıza indirmek için ise buraya tıklamanız yeterli.

Ana Sayfa » Mobil » Android » Siz Düşünün Klavyeniz Yazsın!