Sony’den Konserlere Işıklı Bileklik

Sony’den Konserlere Işıklı Bileklik

Sony daha önce Japonya’da konserlerde test ettiği bir teknolojiyi şimdi ürüne çeviriyor.

Daha önce FreFlow isminde ışıklı çubukları Japonya’da konserlerde test eden Sony, şimdi benzer bir ürün olan ışıklı bileklikleri piyasaya sürmeye hazırlanıyor. FreFlow çubukları, farklı renklerde ışık yayabilen ve üzerlerinde kablosuz alıcı olan cihazlar. Konser izleyicilerine bunlardan dağıtılıyor ve konser sırasında aktive ediliyorlar.

Konser alanında çubukların ışıklarını kontrol etmek için bir master alıcı/verici bulunuyor. Ayrıca sanatçıların elinde de çubukların renklerini değiştirecek bir cihaz var. Böylece konser alanındaki tüm izleyici çubuklarının renkleri ve ışıkları tek noktadan idare edilebiliyor. Ayrıca istenirse çubukların ışıkları müziğe göre de otomatik değişecek şekilde ayarlanıyor. Böylece ortaya çok ilginç ışık gösterileri çıkıyor. Aşağıdaki videoda Sony’nin FreFlow örneklerinden birini izleyebilirsiniz.

İşte şimdi Sony bu teknolojiyi, ışıklı bileklikler şeklinde ABD’de piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Henüz fiyatı ve çıkış tarihi belli değil ama önce konser alanlarının bu sistemi desteklemesi gerekli. Sony’nin bu konuda çalışmaları olduğuna eminiz. Nihayetinde, eğlence denince akla ilk gelen markalardan biri Sony.

Ana Sayfa » Genel » Sony’den Konserlere Işıklı Bileklik