Sony’nin SmartBand Bilekliği, FitBit’e Rakip

Sony’nin SmartBand Bilekliği, FitBit’e Rakip

Sony en yeni ürünü ile aktivite takip bilekliklerine rakip oluyor.

Bunların içinde en bilineni de FitBit, zaten Sony’nin SmartBand ürünü de buna çok benzediği için dikkatimizi çekti. SmartBand gayet sade bir cihaz, bir şarjla 5 gün çalışabiliyor. SmartBand’in beyni, “Core” isimli parça. Bilekliğin silikon bölümüne içten taktığınız bu parça tüm işlevleri yönetiyor. Üzerinde şarj için bir microUSB port var ve su geçirmiyor.

Kullanmaya başlamadan önce bir Android (4.4 Kit Kat) akıllı telefonla NFC veya Bluetooth üzerinden eşlemeniz gerekiyor. Aslında Sony kendi telefonlarını tercih eder tabii ama başka telefonlarla da sorunsuz çalışıyor.

Ardından Sony’nin Lifelog isimli uygulamasını indirmeniz lazım. Bu uygulama ile hem aktivite takibi yapabiliyor, hem de aramaları veya mesajları titreşim ile bileğinizde hissedebiliyorsunuz. Üzerinde ekran yok ama en azından akıllı saat gibi çalışması bile güzel bir özellik. Ayrıca telefonunuzu bir yerde unutursanız, biraz uzaklaştığınızda bileklik titreşerek sizi uyarabiliyor.

Bu seneki CES etkinliğinde duyurulmuş olan Smartband, şimdi satışa çıkıyor. ABD fiyatı 99 Dolar olacak ve tüm Sony mağazalarında bulunabilecek. Yakın zamanda buradaki mağazalarda da bulunacağını tahmin ediyoruz.

Ana Sayfa » Mobil » Android » Sony’nin SmartBand Bilekliği, FitBit’e Rakip