Sony’nin VAIO’ları Geri Dönüyor!

Sony’nin VAIO’ları Geri Dönüyor!

Japon teknoloji üreticisi Sony, VAIO adını verdiği Notebook ailesine geri dönüş yapıyor! Kâr getirmediği gerekçesiyle VAIO’ların üretimini durduran Sony, çok iddialı!

Taşınabilir bilgisayarlar yani Notebook’lar, tablet ve Ultrabook modellerinden önce bilişim pazarının en gözde ürünlerinden biriydi. Aslına bakarsanız, mağazaların indirim günleri, yüksek kapasiteli ekran kartları ve SSD (Katı hal sürücü)’lerle kullanıcı tarafında tercih edilebilirliğini sürdürüyor.

Notebook pazarında popülerliği yakalayan ve yüksek etiket fiyatıyla dikkat çeken VAIO’ların, 2012 yılı itibariyle üretimi durdurulmuş ve Sony tarafından servis ağı azaltılmıştı. Son yıllarda tüm yatırımlarını akıllı telefon ve tablet ailesi Xperia’ya yapan Sony’nin, VAIO markasını Japon Endüstriyel Ortaklıkları fonuna devretmesiyle yeni nesil ürünler “VAIO Corporation” adıyla piyasaya sürülecek.

Sony’den ayrılan VAIO için 240 personelin çalışacağı biliniyor. Geçtiğimiz yıllardaki Sony ekibinin hemen hemen yarısı diyebiliriz. Sızıntı haberleri doğrulayacak veya yalanlayacak resmi açıklama için Sony tarafında henüz bir ses yok.

Ana Sayfa » Genel » Sony’nin VAIO’ları Geri Dönüyor!