Türk Bilim İnsanı Sağırlığı Bitirdi!

Türk Bilim İnsanı Sağırlığı Bitirdi!

Ülkemizde engelli vatandaşlara verilen önem her ne kadar yeterli seviyede olmasa da Türk Bilim İnsanları’nın çalışmaları geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor.

Türk bilim insanı Prof. Dr. Çağlar Batman’nın uzun süredir üzerinde çalıştığı ve sağırlığın sonunu getirecek bir ürün olan biyonik kulak tüm testlerden başarı ile geçti.

Prof.Dr. Çağlar Batman’ın çalışmaları işitme kaybı yaşayanlara ve doğuştan işitme engelli olan çocukların problemini büyük ses getiren çalışması ile çözdü. SGK’nın ödediği biyonik kulak operasyonu ile işitme kaybı ve sağırlığı kökten çözdüğünü belirten Prof. Dr. Çağlar Batman benzer sistemlerin yurtdışında da olduğunu ancak bu ürünlerin minimum 40 bin euro civarında olduğunu ve zaman zaman işitme probleminin tekrarlanabildiğini belirtti.

Türkiye’de geliştirilen yeni biyonik kulak diğer ülkelerden de yoğun talep alırken Prof.Dr. Çağlar Batman ülkemizde sağlık turizminin mevcut olduğunu ancak biyonik kulak ile sağlık turizminde ciddi patlamanın yaşanacağını beklediklerini belirtti.

Ana Sayfa » Genel » Türk Bilim İnsanı Sağırlığı Bitirdi!