Turkcell Akademi ve Coursera İşbirliği Yapıyor

Turkcell Akademi ve Coursera İşbirliği Yapıyor

Turkcell ve online eğitim programları sitesi Coursera, ortak çalışma ile eğitimleri Türkçe olarak sunacak.

Turkcell Akademi; Stanford, UPENN, Brown, Columbia gibi ABD’nin saygın üniversiteleri ve profesörleri tarafından hazırlanan online eğitim platformu Coursera ile önemli bir işbirliği başlattı. İngilizce bilmeyenlerin de dünyanın bilgisine kolaylıkla ulaşmasını hedefleyen işbirliği kapsamında, Coursera’nın 600’ün üzerindeki eğitim programı Türkçe diline çevirilerek ücretsiz olarak erişime sunulacak.

Türkçe ve altyazılı Coursera eğitimleri, ilk etapta 2 Haziran’da, “Michigan Üniversitesi – Model Düşünme” ve “Koç Üniversitesi – Çok Değişkenli Fonksiyonlarda Türev ve Entegral” eğitimleri ile başlıyor. Eğitimleri tamamlayanlar, tüm dünyadan öğrencilerle aynı anda bu üniversitelerin sertifikasını almaya hak kazanacaklar.

Türkçeleştirilmesi hedeflenen eğitimler arasında psikolojiden oyun teorisine, mobil uygulama geliştirmeden modern müziğe uzanan geniş bir yelpaze mevcut. Yakın dönemde, Turkcell Akademi’de açılacak yeni eğitimler arasında UPENN Üniversitesi’nden “Oyunlaştırma” ve Rice Üniversitesi’nden “Python’da İnteraktif Programlamaya Giriş” gibi başlıklar olacak.

Stanford Üniversitesi’nden iki profesör tarafından kurulan Coursera, tüm dünyaya üst düzeyde eğitim götürme misyonuyla hareket eden bir eğitim platformu. Dünyanın önde gelen üniversiteleri ve eğitimcilerinin online eğitim içeriklerini ücretsiz olarak paylaşıma sunan Coursera, video derslerin yanı sıra interaktif içerikleri ve küresel öğrenciler ağı ile diğer online eğitim organlarından ayrılıyor.

Dünyada 190 ülkeden 7,4 milyon öğrenciye 600’ün üzerinde başlıkta ders seçeneği sunan Coursera’nın halihazırda Türkiye’de 46 bin kayıtlı kullanıcısı bulunuyor. Türkiye’de en popüler ders başlıkları arasında “Sosyal Psikoloji”, “Oyun Teorisi”, “Oyunlaştırma”, “Android İçin Mobil Uygulama Geliştirme Programları”, “İrrasyonel Davranışlara Giriş”, “Mühendisliğe Başlangıç”, “Yaratıcılık, İnovasyon Ve Değişim”, “Yaratıcı, Ciddi Ve Eğlenceli Android Uygulamaları Teknikleri”, “Psikolojiye Giriş” Ve “Programcılık Eğitimi: Temel Prensipler” yer alıyor.

Ana Sayfa » Genel » Turkcell Akademi ve Coursera İşbirliği Yapıyor