Tweet İçinde Tweet Dönemi Başladı!

Tweet İçinde Tweet Dönemi Başladı!

Sosyal ağlar kullanıcılarına farklı deneyimler sunarak monotonlaşan kullanım deneyiminden farklı yöntemler sunmaya devam ediyor.

Sosyal medya paylaşımları konusunda yeni ve muhtemelen çok yakında büyük bir patlama yaşayacak bir yöntem daha sunuldu. Bu yöntemin adı Tweet içinde tweet.

Peki Tweet içerisinde tweet ne anlama geliyor?

Bu aslında Tweet atarken yazmış olduğunuz tweet’e embed yapmanızla gerçekleşen yeni bir paylaşım yöntemi. Bir nevi twetter’da yaşanacak olan “Inception” etkisi. Şuan sadece IOS ve Android platformlarında kullanılabilen bu yöntem direkt olarak tweet’ler  ile yorum yapabilmenizi mümkün kılıyor.

Nasıl Tweet içerisinde tweet atılır?

silikonvadisi.tv tweet embed

Bu aslında oldukça basit bir yöntemle gerçekleşiyor. Öncelikle yazmakta olduğunuz tweet’in içerisinde eklemek istediğiniz tweet’in linkini kopyalayıp yapıştırıyorsunuz. Paylaşmak istediğinizde sistem yapıştırmış olduğunuz o tweet’in linki embed formundayken paylaş dedikten sonra tweet’e dönüşüyor.

Artık 140 Karakterle sınırlı değilsiniz!

silikonvadisi.tv tweet embed

Tweetter’ın en çok eleştirilen noktalarından bir tanesi olan 140 karakter sınırlaması da tweet içerinde tweet yöntemiyle bir nebze de olsa aşılmış olacak.

Peki siz twitte’ın bu yeni özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınız bekliyoruz. 

Ana Sayfa » Mobil » Android » Tweet İçinde Tweet Dönemi Başladı!