Twitter’da GIF Dönemi Başladı

Twitter’da GIF Dönemi Başladı

Twitter’da bundan böyle hareketli görüntüler ile o anki düşüncenizi anlatmanız mümkün.

Sosyal ağlar arasında en güçlü isimlerden biri olan Twitter peş peşe yeni özelliklerini kullanıcılarına sunuyor. Geçtiğimiz günlerde tweet embed özelliğini kullanıma sunan Twitter şimdide hareketli görüntüleri kullanabileceğiniz GIF formatını destekleyen yeni sistemi ile kullanıcılarının karşısına çıktı.

Sadece web üzerinden değil Android ve IOS uygulamalarından da hareketli animasyonları tweetlerinize eklemenizi mümkün kılan bu yeni sistem Twitter’a bambaşka bir kullanım ve paylaşım deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

Twitter’ın geçmiş olduğu bu yeni sistem ise alıştığımız GIF formatından çok az farklı. Bu fark nedir diye soracak olursanız. Twitter üzerinden paylaşılan GIF formatındaki görseller kendi başlarına hareket etmeyecek yani başka bir deyişle ilk bakışta fotoğraf gibi görünecek olan GIF ler siz üstüne gelip oynat dediğinizde hareketlenecek.

Şimdi sizleri artık Twitter’dan da gönderebileceğiniz GIF formatındaki fotoğrafların arkasına şarkı eklenerek düzenlenmiş, en iyi GIF’lerin bir araya getirilerek oluşturulduğu o video ile baş başa bırakıyorum. İyi seyirler.

Şimdiden birçok twitter kullanıcısını heyecanlandıran bu gelişme hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Ana Sayfa » Mobil » Android » Twitter’da GIF Dönemi Başladı