X
    Categories: Mobil UygulamalarWindows Phone

Windows 10 için Office Lens Uygulaması Office 365 Desteğiyle Yayımlandı

Microsoft Office Lens uygulaması bugünden itibaren Windows 10 yüklü cihazlar içinde artık kullanılabilir duruma geldi.

2015 Nisan ayından beri Android ve iOS işletim sistemleri için kullanılabilir olan uygulama için Windows 10 ve Office 365 desteğiyle bugün yayımlandı.

Uygulama sayesinde OneDrive hesabı olmadan da taradığınız resimler yüklenebilecek. Eklenen Office 365 desteği ile iş ve kişisel hesaplarınız için kullanabilirsiniz.

Office Lens Uygulaması Nedir?

Office Lens, beyaz tahta ve belgelerin resimlerini kırpar, geliştirir ve okunabilir hale getirir. Office Lens’i kullanarak görüntüleri PDF, Word ve PowerPoint dosyalarına dönüştürebilir, hatta OneNote veya OneDrive’a görüntü kaydedebilirsiniz.

Office Lens, cebinizde taşıdığınız bir tarayıcı gibidir. Yazı tahtaları üzerinde aldığınız notları anında dijital ortama aktarır. Önemli belgelerinize ve kartvizitlerinize istediğiniz zaman erişin. Fikirlerinizin taslağını çizin ve unutmamak için taslağınızın fotoğrafını çekin. Faturalarınızı ve yapışkan notlarınızı bir daha asla kaybetmezsiniz!

Uygulama ile Neler Yapabilirsiniz?

– Bir yazı tahtasının fotoğrafını çekin, fotoğrafı kırpın ve toplantı notlarınızı iş arkadaşlarınızla paylaşın.

– Yazdırılan belgelerinizin, kartvizitlerinizin veya posterlerinizin dijital kopyalarını oluşturun ve bunları kusursuz bir şekilde kırpın.

– Yazdırılmış veya el yazısıyla yazılmış metin, OCR aracılığıyla otomatik olarak tanınır. Böylece resimlerde sözcükleri arayabilir, kopyalayabilir ve düzenleyebilirsiniz.

Özellikler

  • Office Lens’in Beyaz Tahta modu, parlamaların ve gölgelerin temizlenmesini sağlar.
  • Office Lens’in Belge Modu, resimleri mükemmel bir şekilde kırpar ve renklendirir.
  • Taranan resim, tercihinize bağlı olarak OneNote’a, OneDrive’a veya yerel olarak cihaza kaydedilebilir.
  • Kartvizit modu, kişi bilgilerini ayıklayıp adres defterinize ve OneNote’a kaydedebilir.
  • Resimleri, OneDrive’a otomatik olarak kaydedilen Word (.docx), PowerPoint (.pptx) veya PDF (.pdf) dosyalarına dönüştürün.

iOS | Android | Windows

Office blog

Behti Soykan :