Windows 9 ve Office Touch Ne Zaman Geliyor?

Windows 9 ve Office Touch Ne Zaman Geliyor?

Bilişim pazarının popüler geliştirici/üreticilerinden Microsoft, sürpriz bir karar daha aldı! Windows 9 ve dokunmatik Office programı, PC’lerin yanında bu cihazlara da gelecek…

Yazılım ve bilişim pazarının popüler markalarından Microsoft, yeni bir pazar stratejisi daha geliştiriyor. Windows Vista’sının ardından 7, 8, ve 8.1 sürümlerini piyasaya süren Microsoft, sıradaki işletim sistemi sürümü adının Windows 9 olacağını geçtiğimiz haftalarda duyurmuştu. Şimdi ise Windows 9 ve dokunmatik fonksiyonlu Office Touch hakkında yeni sızıntılar var.

2015 Nisan ayının son çeyreğiyle birlikte piyasaya sürülecek olan Windows 9 ve Office Touch’ın, klasik desktop(masaüstü) görünümünden uzaklaştırılarak, kullanımı kolay ve 3 boyutlu grafiklerle desteklenebileceği öne sürüldü. Microsoft’un planları arasında, Windows Phone 9’un yanı sıra, Windows 9’un tablet ve All in One akıllı modelleri için de kullanılabilir olacağı yer alıyor.

Söylentilere bakılırsa, 9 ve 10 inç ekran büyüklüğüne sahip tablet modellerine Windows 9 desteği verilecek ve Windows RT(Metro) arayüzüne sona erecek. Yani Windows’un standartlarına uygun bir arayüz bizi bekliyor diyebiliriz. Windows 9 ve Windows Phone 9, SkyDrive üzerinden eşzamanlı çalışan işletim sistemi olacakmış.

Android L ile tüm Android kullanıcılarının şikayetlerini silip atmayı başaran Google, taşınabilir ve masaüstü bilgisayarlar için de çalışmalar yapıldığını öne sürmüştü. Eğer iddialar doğruysa, Windows bu kokuyu alıp, Windows 9’u minimal hatalarla piyasaya sürebilir. 

Ana Sayfa » Akıllı/Smart Cihazlar » Windows 9 ve Office Touch Ne Zaman Geliyor?