Windows Phone Store Rekor Kırmaya Devam Ediyor!

Windows Phone Store Rekor Kırmaya Devam Ediyor!

Microsoft’un akıllı cihazlar için açtığı Windows Phone Store uygulama marketi büyümeye devam ediyor! 255.000 Uygulamaya ev sahipliği yapıyor!

Geçtiğimiz yıl Finlandiyalı üretici Nokia’nın Servisler ve Akıllı Cihazlar departmanını satın alan Microsoft, Windows Phone’lu Lumia modelleri için uygulama ve oyun marketine desteğini artırmaya devam ediyor. Android’in Google Play Store’u ve Apple’ın App Store’un yanında az sayıda uygulamasıyla tanınan Windows Phone Store, edindiği “noksan” imajını kırmaya çalışıyor.

Nokia’nın yanı sıra Samsung ve HTC’nin Windows Phone’lu akıllı cihazların sayısı her geçen gün artarken Microsoft, Windows Phone Store’un Aralık ayında 200.000 adet uygulamaya ev sahipliği yaptığını açıklamıştı. Avustralya kaynaklı haberlere göre uygulama marketinin yeni sayısı 255.000’i aşmış.

Lumia modellerinin kullanıcılar tarafından tercih edilmesiyle birlikte yeniden popülerlik kazanan WP, günde 10 milyon uygulama/oyun indirme sayısına tanık oluyor. 510.000’i aşkın geliştiricinin bulunduğu Windows Phone Store’un logosunu hemen hemen artık her uygulamanın altında görüyoruz.

Ana Sayfa » Mobil » Windows Phone Store Rekor Kırmaya Devam Ediyor!