Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

200 BİN TL’ye kadar hibe desteği için yeni başvuru imkanı!

BiGG4Tech konsorsiyumu, 2. dönem için yeni başvurular almaya başladı.

SABANCI ÜNİVERSİTESİ INOVENT ÖNCÜLÜĞÜNDE BİREYSEL GİRİŞİMCİLERE BİGG4TECH DESTEĞİ

TÜBİTAK’ın girişimcilere 200 Bin TL’ye kadar hibe desteği sunduğu 1512 Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı kapsamında oluşturulan BiGG4Tech konsorsiyumu, 2. dönem için yeni başvurular almaya başladı.

TÜBİTAK’ın girişimcilere 200 Bin TL’ye kadar hibe desteği sunduğu 1512 Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı kapsamında BiGG4tech konsorsiyumu çalışmalarını sürdürüyor. Sabancı Üniversitesi Inovent A.Ş. yürütücülüğünde; Çukurova Teknokent, Namık Kemal Üniversitesi Teknopark ve Bursa Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi partnerliğiyle oluşturulan BiGG4tech konsorsiyumu, TÜBİTAK’ın yeni çağrısı üzerine yeniden başvuru almaya başladı.

Girişimlerin TÜBİTAK 1512 BİGG Programı için hibe desteği almalarını ve şirketleşmelerine destek olmayı amaçlayan BiGG4tech için 2020/2 dönem ilk döngü başvuruları 15 Şubat 2021, ikinci döngü başvuruları ise 24 Mart 2021 tarihinde tamamlanacak.

BiGG4tech, süreci başarıyla geçen girişimlere eğitim, mentorluk, müşteri ile tanıştırma, kurumsal şirketlerle iş birliği geliştirme ve pilot uygulama yapma, ön prototip / MVP imalatı ve laboratuvar altyapısı kullanım imkanı tanıyacak. Konsorsiyuma Kordsa A.Ş. de malzeme ve kompozit teknolojileri alanlarında uzmanlık desteği verecek.

TÜBİTAK BİGG 2020 yılı 2. çağrısına buradan ulaşabilirsiniz.


Sabancı Üniversitesi Inovent A.Ş. Hakkında

Türkiye’nin ilk teknoloji ticarileştirme ve çekirdek fon şirketi olarak 2006 yılında %100 Sabancı Üniversitesi sahipliği ile kurulan Inovent, özellikle akademi temelli girişimciliğe odaklanarak, erken aşamada olan teknolojilerin ticarileştirilmesini yönetiyor. Bir stratejik danışmanlık ve iş geliştirme şirketi olan Inovent, girişimlere, müşteri, fon ve yatırım bulma hizmetleri veriyor.

Kurulduğu günden bu yana, toplam 39 “start-up” şirkete ortak olan Inovent, bugüne kadar 4 başarılı çıkış gerçekleştirdi. Inovent, üniversitelerin teknoloji portföyleri dahilindeki ticari potansiyeli olan teknolojiler ve iş planlarının yönetilmesinde kapsamlı bir deneyime sahiptir.