Sosyal Medya

Güvenlik/Koruma

ABD Hükümeti WannaCry Saldırılarının Merkezini Kuzey Kore Olarak İsimlendirdi

ABD Hükümeti WannaCry'in Merkezini Kuzey Kore Olarak İsimlendirdi. WannaCry Siber Saldırının Merkezinde Kuzey Kore'mi Var? Şimdi N'olcak?

WannaCry’in Merkezi Neresi? Amerikan Hükümetine göre Kuzey Kore.

ABD Hükümeti WannaCry ‘in Merkezini Kuzey Kore Olarak İsimlendirdi. Homeland Security danışmanı Tom Bossert saldırıyı “Pervasız” Olarak nitelendirdi.

Hatılanacağı gibi WannaCry saldırısından dünya genelinde bir çok mağdur oluşturdu. Bu saldırıdan belkide en çok etkilenen hiç şüphesiz Amerika oldu. Donald Trump’ın güvenlik danışmanı Tom Bossert, Wall Street Journal dergisinde yer alan habere göre; “Dikkatli bir soruşturma sonrasında bugün Amerika’yı etkileyen büyük miktardaki “WannaCry” adlı siber saldırının kaynağının Kuzey Kore olduğunu” açıkladı. 

ABD Hükümeti WannaCry Siber Saldırısının Merkezinde Kuzey Kore var!

Bossert, nükleer tehditler ve iki ülke arasındaki Twitter açıklamaları yüzünden artan gerginlikler sonrasında ortaya çıkan bu açıklamanın; kesinlikle kanıtlara dayandığını ve İngiltere ve Microsoft’un bulgularının bizimle aynı görüşte olduğunu söyledi.

Peki saldırıyı Pervasız olarak nitelendiren Amerikan Hükümeti Ne yapacak? Muhtemelen Trump Yönetimi, Pyongyang’ın bu siber saldırılarını önlemek için baskıyı giderek arttıracak.