Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

Abdi İbrahim web sitesi yenilendi

Abdi İbrahim, web sitesini son teknoloji ve güncel trendler ışığında yeniledi. Abdi İbrahim’in web sitesine eklediği en dikkat çekici özelliklerden biri sürdürülebilirlik konusuna ayırdığı bölüm oldu. Bu bölüm, kolaj sanatçısı Selman Hoşgör’ün Abdi İbrahim için özel olarak hazırladığı kolajlarla tasarlandı.

Abdi İbrahim web sitesi yenilendi

İlaç sektöründe 110 yıldır hayatı iyileştirme hedefiyle faaliyet gösteren Abdi İbrahim, web sitesini son teknoloji ve güncel trendler ışığında yeniledi. Abdi İbrahim’in web sitesine eklediği en dikkat çekici özelliklerden biri sürdürülebilirlik konusuna ayırdığı bölüm oldu. Bu bölüm, kolaj sanatçısı Selman Hoşgör’ün Abdi İbrahim için özel olarak hazırladığı kolajlarla tasarlandı.

TÜRK ilaç sektörünün 20 yıldır kesintisiz lideri Abdi İbrahim, yenilikçi kurumsal yapısını ve faaliyetlerini dijital ortamda da en iyi şekilde yansıtmak için web sitesini yeniledi. Yeni internet sayfasının tasarımında içerik yoğunluğu göz önünde bulundurularak öncelikle kolay navigasyon erişimi hedeflendi.

Paydaşlarına daha kolay hizmet vermek amacıyla yenilenen sitede, dijitalleşen dünyanın talepleri ve öncelikleri göz önünde bulunduruldu. Sitede yapışkan menü tercih edildi ve kullanıcı dostu UI/UX tasarımı yapıldı. Masaüstü bilgisayarların yanı sıra tüm elektronik cihazlara uyumluluk ve kolay erişim için ara yüz “responsive” olarak kodlandı. Smartis Interactive firması tarafından tasarlanan yeni internet sayfasında kullanıcının içerikle interaksiyonunu artırabilmek, ilgiyi canlı tutabilmek için hareketli animasyonlardan yararlanıldı. Sayfada yer alan fotoğraflar ise mimari fotoğrafçı Cemal Emden tarafından çekildi.

Sürdürülebilirlik bölümü illüstrasyonlarla tasarlandı

Kurulduğu günden bu yana sürdürülebilirlik ve inovasyonu ilke edinen, HEAL2030 sürdürülebilirlik stratejisi özelinde önemli projeler hayata geçiren Abdi İbrahim, web sitesine de yine bu anlayışla yenilikler getirdi. Şirket vizyonunda öncelikli yer tutan sürdürülebilirlik için web sitesinde ayrı bir bölüm açıldı. Editoryal Tasarım tarafından kurgulanan sürdürülebilirlik bölümü, kolaj sanatçısı Selman Hoşgör imzası taşıyan eserlerle çok daha sofistike hale getirildi.

Hoşgör, 10 tema çerçevesinde oluşturduğu illüstrasyonlarında Abdi İbrahim’in “Geçmişten Geleceğe İyileştirme Yolculuğu”nu gözler önüne serdi. Abdi İbrahim’in

geçmişinden aldığı güçle geleceği iyileştirme tutkusu, yeni molekül keşfetme yolundaki çalışmaları, biyoteknolojideki atılımları, inovasyona ve çevreye verdiği değer, uluslararası güçlü bir marka olma yolundaki hedefi, yönetimde yer alan ve Abdi İbrahim’in bugünlere gelmesinde kilit rol üstlenen kadınların önemi, sanatla iç içe olan yapısı bu özel tasarımlarda hayat buldu.

“İnovasyonu odağına alan köklü bir şirket”

Sanat hayatına İngiltere’de devam eden Selman Hoşgör, Abdi İbrahim ile olan iş birliği için şöyle konuştu:

“Abdi İbrahim ile iş birliğimiz pek çok farklı açıdan tatmin ediciydi. Her şeyden önce özellikle günümüz koşullarını düşününce bilimin iyileştirici gücü ve önemi konusunda hepimiz daha bilinçliyiz. Abdi İbrahim’in de sektörün önde gelen şirketi olarak bu değere yoğunlaşması ve bunu çeşitli alt başlıklarda sürdürülebilir hedef haline getirmesi benim için çok kıymetliydi. İnovasyonu odağına alan ve kendi değerlerini iş yapış şekline uyarlama gayretinde olan köklü bir şirket gördüm karşımda.”