Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

Akıllı Priz Sayesinde Dalgınlık Yapsanız da Güvendesiniz

Akıllı Priz ile evden çıktıktan sonra akla gelen, “ütüyü fişten çektim mi, kahve makinasını kapattım mı” gibi sorular tarihe karışıyor.

Pronet Akıllı Priz ile evden çıktıktan sonra akla gelen, “ütüyü fişten çektim mi, kahve makinasını kapattım mı” gibi sorular tarihe karışıyor.

Akıllı Priz’in uzaktan kontrol edilebilme özelliği sayesinde bu aletler siz evden ayrılmış olsanız bile kapatılabiliyor. Böylece yangın tehlikesinin önüne geçiliyor. Akıllı Priz yalnızca güvenlik değil, ev aletlerinin ne kadar elektrik harcadığını ölçümleyerek, tasarruf da sağlıyor.

Günlük hayatta yoğunluk nedeniyle çoğu kişi bazen dalgınlık yapabiliyor. Evden çıktıktan sonra, “ütüyü fişten çektim mi, kahve makinasını kapattım mı” gibi sorular akla gelince, çoğu zaman onca yolu geri gidip evi kontrol ettiğimiz bile oluyor. Pronet Plus Akıllı Güvenlik Hizmeti ile entegre çalışan Akıllı Priz çözümü, sunduğu teknolojik kolaylıkla, bu gibi yangın tehlikesi taşıyan durumların önüne geçilmesine imkan tanıyor. Akıllı Priz kullanıcıları evden çıktıktan sonra sistemi uzaktan cep telefonu üzerinden kontrol ederek, prizde kalan elektronik aletleri anında kapatabiliyor.

Yüksek gelen elektrik faturasının da önüne geçiyor

Akıllı Priz yalnızca güvenlik ihtiyaçlarına çözüm üretmiyor, elektrik kullanımında tasarruf edilmesini de sağlıyor. Akıllı Priz’e bağlı olan cihazın ne kadar enerji harcadığı sistem üzerinden kolayca izlenebiliyor. Enerji ölçüm özelliği sayesinde ay sonunda yüksek gelen elektrik faturasının sebebinin hangi cihaz olduğu hemen tespit edilebiliyor. Kullanım alışkanlıkları bu verilere göre yeniden düzenlenebiliyor.

Akıllı Priz, kullanıcılara günlük hayat senaryolarına göre kişisel güvenlik çözümleri sunuyor. Böylece kullanıcıların aklı asla evlerinde kalmıyor.