Sosyal Medya

Donanım

Akıllı Telefonlarınızı 3D Holograma Dönüştüren Cihaz

Holus, basit bir ifadeyle 2D görüntüleri 3D’ye dönüştürüyor.

Holus, basit bir ifadeyle 2D görüntüleri 3D’ye dönüştürüyor.

Hepimiz hoşumuza giden ve başkalarına göstermek istediğimiz bir fotoğraf için arkadaşlarımızı telefonun başına toplamışızdır. Peki bu fotoğraflar masa üzerinde yer alan bir hologram aracılığıyla gösterilse daha havalı olmaz mı? Holus adlı hologram görüntü cihazını geliştiren ekip de havalı olacağına kanaat getirmiş olacak ki bu etkileyici projeyi Kickstarter’da kullanıcılara sundu.

Holus, basit bir ifadeyle 2D görüntüleri 3D’ye dönüştürüyor. Akıllı telefon veya tablet uygulaması üzerinden gönderilen görseller, 360 derece görüş açısıyla kullanıcılara hologram şeklinde sunuluyor. Hareket takibi yapabilen sensörlere de sahip olan cihaz bu özelliği sayesinde nereden bakılırsa bakılsın en iyi hologram deneyimini yaşatıyor. Emotiv beyin sensörü ile hologramı düşünce gücüyle kontrol etmek de mümkün oluyor. Videoları da 3D holograma dönüştürebilen cihaz, görüntülü görüşme sırasında görüntüyü 3D bir şekilde gösteriyor. Geliştiricilerin kendi yazılımlarını geliştirerek cihazda kullanabildiği ifade ediliyor.

Özellikleriyle bilim kurgu filmlerini aratmayan cihazın fiyatı elbette çok da ucuz değil. Kickstarter‘da Holus’un normal versiyonu 850 dolar, pro sürümü ise 950 dolar. Pro sürümde normal versiyondan farklı olarak HDMI girişi yer alıyor. Yalnızca 50 bin dolar destek beklemesine karşın 150 bin dolar toplamayı başaran cihazın 2016’nın temmuz ayında kullanıcılarla buluşacağı belirtiliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=NTJDFymQqLQ