Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

Angel Effect’in Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Akar oldu

Melek yatırım platformu Angel Effect’in Genel Kurul toplantısında Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Onicorn Teknoloji CEO’su Gökhan Akar getirildi.

Angel Effect’in Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Akar oldu

Melek yatırım platformu Angel Effectin Genel Kurul toplantısında Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Onicorn Teknoloji CEOsu Gökhan Akar getirildi.

2019 yılının Ekim ayında melek yatırım platformu olarak kurulan Angel Effect Genel Kurul toplantısını gerçekleştirdi. Genel Kurul’da Yönetim Kurulu Başkanı Onicorn Teknoloji CEO’su Gökhan Akar olurken, Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği’ne ise Mentoro Kurucu Ortağı ve Platform Direktörü Başak Tulga Önen getirildi. Yönetim Kurulu Üyeleri ise Angel Effect Kurucu Ortağı & Startup Mentoru Cem Önce ve Figopara Kurucu Ortağı ve CEO’su Koray Bahar oldu.

HEDEF YIL SONUNA KADAR YATIRIM YAPILAN ŞİRKET SAYISINI 12’YE ÇIKARMAK

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Angel Effect Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Akar, şunları söyledi: “Önümüzdeki dönemde kuruluş felsefemize bağlı kalarak, zengin insan kaynağımızla birlikte, girişim ekosisteminin tüm paydaşlarına değer katmaya, girişimlerin yüksek etkili mentorluk ve iş ağı desteği alabileceği melek yatırım platformu olmaya devam edeceğiz. Yıl sonuna kadar yatırım yaptığımız şirket sayısını en az 12’ye çıkarmayı hedefliyoruz.”

(Soldan sağa): Angel Effect Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Akar, Angel Effect Genel Koordinatörü Sibel Eroğlu ve Angel Effect Yönetim Kurulu Üyesi Koray Bahar

15 AYDA 106 ÜLKEDEN 2 BİNİN ÜZERİNDE BAŞVURU

Angel Effect Yönetim Kurulu Üyesi Cem Önce ise “15 ay önce hayata geçirdiğimiz melek yatırım platformu Angel Effect olarak bugüne kadar 106 ülkeden 2 binin üzerinde başvuru aldık. Yatırım yaptığımız Ekmob ve Clotie’nin ikinci yatırım turlarına öncülük ettik” dedi. Yatırım yapacakları şirkette özellikle mevcut bir problemin çözümü olup olmadığına dikkat ettiklerinin altını çizen Akar, “Yüksek etkiye sahip girişimler üretecek bir ekosistem geliştirmek amacıyla sadece Türkiye’deki değil, yurt dışındaki girişimler de yakın markajımızda. Bir yandan yurt dışındaki girişimlere yatırım yapmanın yanında bilgi ve yetenek süreçlerini yönetirken, yurt içindeki yüksek etkili girişim sayısını da üst seviyelere taşımayı hedefliyoruz” diye konuştu.