Categories: iPhoneMobil

Apple 2018’de Daha Büyük iPhone Pili Kullanacak, Ama Durun?

Apple 2018’de iPhone Bataryası Gücünü Yüzde 10 Arttırmayı Planlıyor

Apple 2018’de Daha Büyük iPhone Pili Kullanacak, Ama Durun? Bu Durum iPhone Kullanım Süresinin daha da uzayacağı anlamına gelmiyor olabilir.

Dünyanın en önde gelen iPhone analistlerinin başında gelen KGI Securities Analistlerinden Ming-Chi Kuo 2018 model iPhone’ların daha büyük pil paketleri ile geleceğini söylüyor. Ancak bu durum önümüzdeki yıl gelecek iPhone modellerinin daha uzun kullanım süreleri sunacağı anlamına gelmiyor. Düzenli olarak Apple’ın Ar-Ge konuları hakkında yazılar yazan ve genelde doğru çıkan Kuo’nun; 9to5Mac tarafından kaleme alınan son tespitinde; Apple’ın gelecekteki el cihazlarının mevcut nesilden % 10 daha fazla pil kapasitesine sahip olabileceğini öngörüyor.

Pil Ömrünü ölçmek insanların farklı kullanım özellikleri göz önüne alındığında hiçte kolay bir şey değildir. Örneğin Skype kullanan bir kullanıcı ile sadece e-postasını kontrol eden bir kullanıcının enerji ihtiyacı bir birinden farklıdır. Genel Kullanım göz önüne alındığında iPhone cihazlarının 4 ile 5 saat arasında “on-screen” kullanım süresi olduğu söylenebilir ve bu bahsi geçen yüzde 10’luk artışın yarım saatlik – 30 dakikalık bir artışa denk geldiğini kabaca hesaplayabiliriz.

Yani yaklaşık 5 saat pil ömrü olan bir iPhone’un yüzde 10 oranında geliştirilmesi durumunda bu ilave, 30 dakika kullanım süresi anlamına geliyor. 

Bununla birlikte tahmin edebileceğiniz gibi gelişim oranı; iPhone’un bizim beklediğimiz pil ömrünü uzatmak için gerekli olan güce sahip bir gelişim oranı değil.

Apple 2018’de Daha Büyük iPhone Pili Kullanacak, Ama Durun?

Apple Bataryadaki Yüzde 10’lık Güç Artışını Yeni Özelliklerine Kaynak Olarak Kullanacak

Apple bu eklenen kapasiteyi, Apple’ın bir sonraki telefonları için planladığı yeni özelliklere güçlendirmek için kullanabilir. Bunlar neler olabilir? derseniz. Örneğin, bu yıl yeni eklenen iPhone X‘in TrueDepth Kamera Özelliği olabilir. Bildiğiniz gibi iPhone X; Face ID ve son derece ayrıntılı ön yüzlü selfie kamera için gelişmiş bir kamera kombinasyonu kullanıyor.

Önümüzdeki Yılda iPhone X’teki gibi L şeklinde Batarya Yerleşimi Kullanılacak

Kuo ayrıca iPhone X’te gördüğümüz iki parçadan oluşan “L” şeklindeki batarya yerleşiminin benimseneceğini söylüyor. iPhone X’te bir adet uzun pil yerine iki adet “L” Şeklinde yerleştirilmiş pil paketi kullanılmıştı.

Ekran tarafında ise geleneksel LCD ekranlar yerine OLED’in daha fazla benimseneceğini ve OLED ekranlı 2 yeni model geleceğini söylüyor. OLED arka plan aydınlatması kullanmadığından önemli miktarda enerji tasarrufu sağlar. Bu sayede daha da büyük pilli iPhone cihazları daha uzun kullanılabilir. OLED Ekranlı iPhone X’te yaşanan ekran sorunları bizlerin canını çok sıkmazsa tabi.

Mashable


Apple 2018’de Daha Büyük iPhone Pili Kullanacak

Behti Soykan

Share
Published by
Behti Soykan
Tags: Applebattery lifeBATTERY POWERBIG-TECH-COMPANIESCONSUMER-TECHiPhoneIPHONE RUMORSiPhone XTECH

Recent Posts

Altın Renkli HTC Desire 12 ve 12+ Hoş Görünüyor, Özellikleri Neler?

HTC Desire 12 ve 12+ Akıllı Telefonları Hoş ama? Altın Renkli HTC Desire 12 ve 12+ Hoş Görünüyor, Özellikleri Neler?…

36 dakika ago

30 Gendeki Mutasyonları Tespit Eden Yeni Color DNA Testi

Kalp Rahatsızlıkları için 30 Gendeki Mutasyonları Tespit Eden Yeni DNA Testi Color'un Yeni DNA Testi Kiti Kalp Rahatsızlıklarını Tanımlayabilir. Amerikan…

4 saat ago

Makita Akulu Kahve Makinesi Duyurdu, Elektrikli Alet Aküleri Bu İşe de Yarıyor

Makita Akülü Kahve Makinesi Duyurdu Makita Elektrikli Alet Aküleriyle Çalışan Kahve Makinesi Çıkardı. Makita Akulu Kahve Makinesi... Japon elektrikli el…

5 saat ago

Sürücüsüz UBER Bisikletiyle Yol Alan Kadının Ölümüne Neden Oldu

Sürücüsüz Uber Bir Yayanın Ölümüne Neden Oldu Dünya genelinde Taksiciler tarafından büyük protestolara maruz kalan mobil uygulamanın sürücüsüz otomobili bir…

6 saat ago

FordPass Dongle, Eski Arabalara LTE, WiFi ve Uygulama Kontrolü Ekliyor

FordPass Dongle Eski Modelleri Teknolojik Yenilikleri Ekliyor FordPass Dongle akıllı telefon kontrolü, araç durum bilgileri, güvenlik uyarıları ve araç konum…

7 saat ago

Dünyanın En Büyük SSD Kapasitesi Şu anda 100TB

Dünyanın En Büyük Kapasiteli SSD Diski 100TB. Dünyanın En Büyük SSD Kapasitesi Şu anda 100TB, ExaDrive DC100. Samsung'u tahtından eden…

7 saat ago