Sosyal Medya

Donanım

Apple, 7 farklı renk seçeneğiyle iPad Pro ve yeni iMac’i duyurdu!

Apple, 7 farklı renk seçeneğiyle iPad Pro ve yeni iMac'i duyurdu. Pandemi nedeniyle online olarak gerçekleştirilen etkinlik - lansman'da Tim Cook'un ilk tanıttığı hizmet, Apple'ın reklamsız Podcast'ı oldu.

Apple 7 farklı renk seçeneği ile gelen yeni iMac ve iPad Pro’yu görücüye çıkardı

Apple, merakla beklenen yeni cihazlarını görücüye çıkardı. Özellikle 7 farklı renk ve iPhone 12 için mor renk sürprizi dikkat çekti.  Yeni renkli iPhone 12 sürprizi ile birlikte Apple, 7 farklı renk seçeneği ile gelen yeni iMac ve iPad Pro’yu görücüye çıkardı. Yeni iPad Pro’ların ve iMac’in Türkiye fiyatları da açıklandı.

Apple’ın tanıttığı yeni ürün ve hizmetler…

Pandemi nedeniyle online olarak gerçekleştirilen etkinlik – lansman’da Tim Cook’un ilk tanıttığı hizmet, Apple’ın reklamsız Podcast’ı oldu.

Tim Cook’un tanıttığı ilk servis Apple Podcasts oldu. Bu servis önümüzdeki aydan itibaren 170 ülke ve bölgede kullanıma açılacak. Podcast servisi kullanıcılarına reklamsız hizmet sunacak.

Mor iPhone 12 dikkat çekti!

iPhone 11’in renklerinden birisi olan ancak ilk duyurulan iPhone 12 renklerinde yer almayan “MOR” şimdi iPhone 12 ve iPhone 12 mini renklerinden birisi oldu. 23 Nisan’dan itibaren ön siparişle 20 Nisan’dan itibaren ise tüm Apple mağazalarında satışa sunulacağı açıklandı.

Apple AirTags

Samsung’un SmartTags+ rakibi geldi. Kaybolan eşyaları bulmanız veya her eşyayı anlık takip etmek için kullanabileceğiniz, bluetooth cihazı AirTags kullanıcısına sesli uyarı imkanı da sunuyor.

Apple TV 4K

Beklenen ürünlerden birisi de buydu. Apple TV 4K ve yeni Apple TV kumandası… 32 GB’lık sürüm 179 dolardan, 64GB’lık sürüm ise 199 dolardan satışa sunulacak.

M1 destekli yeni iMAC

Benim için sürpriz olmayan bir başka üründe yeni iMAC, ultra ince ve M1 işlemcinin performans artırıcı özellikleriyle geldi. Cihazda 2 adet Thunderbolt ve 2 USB-C desteği var.

7 Farklı renk seçeneğiyle 24 inç ekrana sahip yeni iMAC’ler dikkat çekici. Benzer şekilde iPAD Pro’da da bu renkler söz konusu ve bu renk bütünlüğü yaratılmış oldu. Yeni iMAC özelliklerine kısaca bakarsak, 1080p webcam’e sahip ce cihaz FaceTime HD kamera ile geliyor. Ses tarafında ise 6 hoparlörü var ve Keynote’a zoom entegre edilmiş. 21.5 inç’e göre yüzde 50 daha hızlı bir performans söz konusu.. M1’in getirdiği bir güç.

 

7 Renkli Yeni iMAC’lerin Türkiye Fiyatları Belli Oldu

  • Yeni iMac’ler Türkiye’de 14 bin 499 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunulacak. Cihazların ABD fiyatları ise 1299 ve 1499 dolar olarak belirlendi.

macOS Big Sur işletim sistemiyle gelen cihaz, 4.5K retina ekran, stüdyo kalitesinde mikrofonlar ve altılı hoparlör sistemine sahip. Apple iMac’in şimdiye kadarki en iyi kamera ve ses performansına sahip.

M1 destekli iPAD PRO’lar

Apple yeni iPad’de 8 çekirdekli M1’e yer verdi. Cihazın PS5 ve Xbox kontrolcüleri ile çalışabildiği ve bir önceki modelden yüzde 50 daha hızlı olduğu açıklandı.

iPad Pro’nun Thunderbolt ve USB4’ü desteklediği açıklandı. Cihaz ayrıca 5G’ye de ev sahipliği yapıyor. Cihaz Apple’ın iddiasına göre eski modele oranla CPU’da yüzde 50, GPU’da ise yüzde 40 daha yüksek performans sunuyor.

iPad Pro’da 1.000 nit (1.600 maksimum) sunan Liquid Retina XDR isimli bir ekran kullanılıyor. Apple bunun 10 bin farklı Mini-LED ışığı ile ortaya çıktığını belirtiyor.

Apple yeni iPad Pro’larda 11 ve 12.9 inç olmak üzere iki opsiyon sunuyor. Söz konusu Mini-LED ekran sadece 12.9 inçlik versiyonda yer alıyor.

Cihazların ABD fiyatları ise 799 ve 1099 dolar olarak açıklandı. Thunderbolt desteği olan yeni iPad Pro, dışa 6K çözünürlükte görüntü de verebiliyor.

Yeni iPad Pro Türkiye Fiyatları Nasıl Olacak?

  • 11 inçlik sürüm 8 bin 599 TL
  • 12.9 inçlik model ise 11 bin 999 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunulacak.
  • Ürünler uzay grisi ve gümüş olmak üzere iki renk seçeneği ile geliyor.