Sosyal Medya

MacOS

Apple, Ekran Sorununu Kabul Etti!

Apple, Macbook'ların ekranını etkileyen bu garip sorunu sonunda kabul etti

Apple, Macbook’ların ekranını etkileyen sorunu sonunda kabul etti

Apple, bazı Retina Macbook’ların ekranlarında ortaya çıkan izlerin kendi tarafındaki bir sorundan kaynaklandığını sonunda kabul etti. Sorun, change.org’da bir dilekçeyle dile getirilmiş, hatta uğruna bir web sitesi kurulmuştu.

Sorun, bazı Macbook ve Macbook Pro modellerinin ekranlarında bulunan yansıtmayı engelleyen kaplamadan kaynaklanıyor. Kaplama, zamanla tabakalara ayrılarak kötü görünümlü izlere dönüşebiliyor. Sorun bazen tüm ekranda baş gösterirken bazen ekranın yalnızca belirli bir kısmında oluşabiliyor. Sorunun oluşma nedeni ise kapak kapalıyken trackpad’in uyguladığı basınç veya kullanıcının uyguladığı “yanlış temizleme” yöntemleri.

1

MacRumors’a göre Apple, “Kalite Programı” kapsamında üç yıldan eski Macbook’ların ekranını değiştiriyor. Yani Macbook’unuzun ekranında garip bir iz görüyorsanız, bir Apple yetkili servisine giderek ekranın ücretsiz olarak değiştirilmesini sağlayabilirsiniz. Ekranı değiştirmek için ücret ödeyenlerin ise paralarının geri iade edileceği bilgisi veriliyor.

 

https://www.teknotalk.com/retina-ekran-degisim-programi-43145/