Sosyal Medya

iPhone

Apple iOS 8.4’ü Geliştiriciler İçin Yayınladı

iOS 8.3 ve Siri’ye gelen güncellemelerden sonra iOS 8.4 hazırlıkları duyrulmuştu

iOS 8.3 ve Siri’ye gelen güncellemelerden sonra iOS 8.4 hazırlıkları duyurulmuştu.

Apple’ın geliştiriciler için düzenlediği Haziran ayında yapılacak Worldwide Developers Conference’da duyurması ve tüm kullanıcılara açması beklenen iOS 8.4 geliştiriciler için yayınlandı.

Özellikle Türkçeleştirilmiş Siri ile ülkemizin gündemine oturan iOS 8.3 güncellemesi pek çok kullanıcı tarafından tam not almış ve pek çok çevre tarafından en stabil çalışan iOS versiyonlarından birisi olduğu ifade edilmişti. Ancak Apple eski kullanıcılarını mutlu etmeyi başaramıyor bariz gerekli değişiklikler eski cihazlara yüklenemediği için kullanıcılar buna bir çözüm bulunmasını istiyor.

Apple‘ın iOS 8.4 ile müzik güncellemeleri getireceği zaten bilinen bir gerçek ancak spotify benzeri uygulamara rakip gelip gelmeyeceği ise hala merak konusu. iOS 8.4 ile birlikte iTunes Radio’nun yenileneceği hatta iBeats adında müzik stream uygulaması olabileceği söylentiler arasında.

2 hafta önce gelen iOS 8.4 2. Beta’nın hemen ardından ilk beta için jailbreak çıkmıştı. Worldwide Developers Conference’a sayılı günler kala çıkan geliştirici betası ise muhtemelen yeni güncellemenin 8 Haziran günü düzenlenecek etkinlikte tüm iOS kullanıcılarına tanıtılacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Şimdilik sadece Apple uygulamaları geliştiriyorsanız Apple cihazınızı iOS 8.4 3. beta için güncelleyebilirsiniz. Geliştiriciler ve Beta hakkı olmayan tüm kullanıcılar WWDC 2015’i bekleyecek gibi gözüküyor.