Sosyal Medya

iPhone

Apple, iOS 9 Beta 3’te Selfie Sürprizi Yaptı!

iOS yüzleri mi algılıyor? iOS 9 Beta 3 sürümünde Selfie fotoğraflarının gruplandığı ortaya çıktı. Peki, bu gruplama nasıl oluyor?

iOS yüzleri mi algılıyor? iOS 9 Beta 3 sürümünde Selfie fotoğraflarının gruplandığı ortaya çıktı. Peki, bu gruplama nasıl oluyor?

WWDC 15 etkinliğinde iOS 9 sürümünü tanıtan Apple, etkinlik sonrası geliştiriciler için iOS 9 Beta 1 sürümünü yayınlamıştı. iOS 8’in üzerine ufak ama yerinde yenilikler yapan Apple, kullanıcılarından büyük beğeni toplamıştı. Ancak iOS 9 Beta 1 sürümünün çok şarj tüketmesi şikayetlere yol açmıştı. Bu sorun ise iOS 9 Beta 2 ile düzelmişti.

Performans ve stabilite iyileştirmelerinin yapıldığı iOS 9 Beta 3 sürümü ile dün geliştiricilerin karşısına çıkan Apple, yeni güncellemesiyle birlikte bir takım gizli özellikleri sunduğu ortaya çıktı. Bunlardan ilk göze çarpanı Fotoğraflar uygulaması oldu.

Selfie Fotoğraflarınızı Albümde Görüntüleyin

iOS Fotoğraflar uygulamasında yer alan “Albümler” bölümünde Selfie isminde bir albüm oluştuğu fark edildi. Selfie albümüne ön kameradan çekilen tüm fotoğraflar otomatik olarak ekleniyor. İlk etapta Selfie albümünün yüzleri otomatik olarak algıladığı ve buna göre bir gruplandırma yaptığı düşünüldü. Ancak durumun böyle olmadığı ve ön kamera ile çekilen tüm fotoğrafların Selfie albümü içerisinde depolandığı kısa sürede anlaşıldı.

ios-9-beta-3-selfie