Sosyal Medya

Genel

Apple Müzik Servisi Ücretsiz Başlayacak!

Apple'ın yarın gerçekleşecek WWDC etkinliğinde tanıtılması beklenen müzik servisi ile ilgili yeni iddialar ortaya çıktı. Yeni servisin başlangıçta ücretsiz olacağı iddia ediliyor.

Apple’ın yarın gerçekleşecek WWDC etkinliğinde tanıtılması beklenen müzik servisi ile ilgili yeni iddialar ortaya çıktı. Yeni servisin başlangıçta ücretsiz olacağı iddia ediliyor.

Teknoloji devi Apple’ın yarın gerçekleşecek Evrensel Geliştiriciler Konferansı’ında tanıtacağı yenilikler merakla beklenirken, etkinliğe yönelik iddialar da devam ediyor. iOS 9 ve Mac OS X 10.11’in tanıtılacağı etkinlikte şirketin yeni online müzik servisinin de tanıtılması bekleniyor. Financial Times gazetesinin son haberi de yeni müzik servisinin ücretlendirmesine yönelik.

İlk 3 ay ücretsiz

İddialara göre abonelik tabanlı servis tüm kullanıcılara ilk 3 ay için ücretsiz sunulacak. 3 ayın ardından aylık abonelikle servisin kullanımı devam edecek. Apple’ın iTunes üzerinden online müzik satışına devam edip etmeyeceği hakkında net bir bilgi bulunmazken, yeni müzik akış servisi ile birlikte taşların büyük ölçüde yerinden oynayacağı kesin.

apple-music-service

Spotify gibi ücretsiz olmayacak

Apple’ın Spotify gibi reklamlı ve ücretsiz dinleme modelini benimsemeyeceği belirtiliyor. İsveçli Spotify hali hazırda bilgisayar ve tablet ortamında ücretsiz, reklamlı ve özgür dinleme olanağı sunarken, akıllı telefonda ücretsiz, reklamlı ve karışık dinleme olanağı sunuyor. Spotify’ın ayrıca reklamsız ve ücretli abonelik seçeneği de bulunuyor. Apple ve diğer müzik servislerinin Spotify’ın bu modelinden rahatsız olduğu daha önce iddia edilmişti. Cupertinolu şirketin kendi servisine abonelik ücreti olarak 9.99 dolar talep edeceği belirtiliyor.