Sosyal Medya

Akıllı/Smart Cihazlar

Apple Watch 9 Serisi’nde iPhone’unuz olmadan Siri, isteklerinizi yerine getirebilir

Apple Watch 9 serisi ile şimdi daha güçlü, daha akıllı, daha parlak. S9 işlemci ve naural engine daha fazla güç ve daha uzun ömür sağlıyor.

Apple Watch 9 Serisi’nde iPhone’unuz olmadan Siri, isteklerinizi yerine getirebilir

Apple Watch 9 serisi ile şimdi daha güçlü, daha akıllı, daha parlak. S9 işlemci ve naural engine daha fazla güç ve daha uzun ömür sağlıyor.

Apple’ın Eylül ayında özellikle okula dönüşün hızlandığı bir zamanda yine yeni bir Apple Watch Serisi ile karşımıza çıkıyor. Yeni Apple Watch 9 Serisi 18 saatlik pil ömrü ve genel performans vaat eden yeni bir işlemciye yani S9 çipine ve dört çekirdekli bir sinir motoruna – naural engine’e sahip.

Yazılım tarafında watchOS 10, widget’lara yeniden odaklanılması ve bir dizi uygulama ve giriş güncellemesiyle Apple Watch tarihindeki en büyük kullanıcı arayüzü revizyonu olmaya hazırlanıyor.

Series 9 bugün siparişe açık ve 22 Eylül’de piyasaya çıkması bekleniyor. Fiyatı 399 dolardan başlıyor.

Apple Watch Series 9 Türkiye Fiyatları’da belli oldu

  • AlüminyumGPS veya GPS + Cellular seçenekleriyle başlangıç fiyatı 14.999TL
  • Paslanmaz Çelik GPS + Cellular seçeneğiyle başlangıç fiyatı 33.499 TL

 

Nöral motor, çevrimdışı Siri erişimine olanak tanıyor; bu sayede Series 9’da Apple’ın dijital asistanıyla etkileşimde bulunmak için iPhone’unuzun yakınınızda olmasına gerek kalmıyor.

Aynı şekilde, dikte etme özelliği Seri 9’da Seri 8’e göre yüzde 25 daha başarılı. Motor aynı zamanda AI görevlerini önceki versiyona göre iki kat daha hızlı işliyor ve yeni hareketleri de destekliyor. Series 9 GPU, Series 8’den yüzde 30 daha hızlı ve diğer UWB cihazları için hassas nesne konumunun kilidini açan ikinci nesil ultra geniş bant çipi kullanıyor. Yeni model, 2000 nit’e kadar maksimum parlaklık sunarak Seri 8’in yeteneklerini de ikiye katlıyor.

Yeni Çift Dokunma Hareketi!

Yeni çift dokunma hareketi, kullanıcıların ekrana hiç dokunmadan başparmağını ve işaret parmağını hızlı bir şekilde art arda bir araya getirerek bazı Saat işlevlerini kontrol etmesine olanak tanıyor. Çift dokunma, bir uygulamadaki birincil düğmeyi etkinleştiriyor; böylece Kamera Uzaktan Kumandası ile fotoğraf çekmek, bir aramayı yanıtlamak ve sonlandırmak, müzik çalmak ve duraklatmak, zamanlayıcıyı durdurmak ve diğer temel işlemler için de kullanılabiliyor. Çift dokunma özelliği Ekim ayında bir yazılım güncellemesiyle kullanıma sunulacağını da özellikle belirtmem gerekir.

Watch Series 9, 41 mm ve 45 mm boyutlarında mevcuttur. Alüminyum kasalar için yıldız ışığı, gece yarısı, gümüş, kırmızı ve yeni pembe renk seçenekleri mevcut. Paslanmaz çelik kasa seçenekleri altın, gümüş ve grafittir.

 

Apple, Series 9’u ilk karbon-nötr ürünü olarak lanse ediyor, yani belirli kasa ve bant kombinasyonları karbon nötr. Özellikle, yeni Sport Loop kordonlu tüm alüminyum Series 9’lar karbon nötr. Bu, şirketin 2030 yılına kadar tüm iş, üretim tedarik zinciri ve ürün yaşam döngüsü boyunca karbon nötr olma hedefine yönelik ilk adım. Bu kategoriye giren Apple ürünleri, yeşil yapraklardan oluşan bir halka içeren özel bir logo ile sergilenecek.

Apple Watch için yeniden tasarlanan Sport Loop kordon yüzde 82 oranında geri dönüştürülmüş iplik içeriyor ve bu yeni kordonlar karbon nötr. Şirket ayrıca deriden tamamen vazgeçiyor ve onun yerine deriden önemli ölçüde daha az karbon ayak izine sahip olan ve görünüşe göre süet hissi veren FineWoven adlı bir malzeme geliştirdi.

watchOS 10 ile Apple giyilebilir köklerine geri dönüyor. Orijinal Apple Watch kullanıcı arayüzü, widget’lar ve diğer özelliklerden oluşan bir karusel sunan Glances etrafında dönüyordu, ancak şirket sonunda uygulama öncelikli bir kullanıcı arayüzüne geçiş yaptı. WatchOS 10, mevcut Siri saat kadranına benzer bir tarzda widget’ları bir kez daha öne ve merkeze koyuyor. Dijital kurma kolu döndürüldüğünde akıllı bir widget yığını açılıyor ve zamanlayıcılar, kronometreler ve podcast oynatıcılar gibi uygulamalar kullanımdayken widget olarak gösteriliyor.

Diğer watchOS 10 yükseltmeleri arasında FaceTime video mesajlarını görüntüleme ve Grup FaceTime sesine katılma, bisiklet seansları sırasında güç ve kalp atış hızı verilerini takip etme ve Mindful..