Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

ASUS, NVIDIA GB200 NVL72 sistemli ESC AI POD modelini tanıttı

NVIDIA MGX ve HGX platformlarından güç alarak kurumsal yapay zeka çözümlerini yeni seviyelere çıkaran kapsamlı sunucu serisi tanıtıldı.

ASUS, NVIDIA GB200 NVL72 sistemli ESC AI POD modelini tanıttı

 

NVIDIA MGX ve HGX platformlarından güç alarak kurumsal yapay zeka çözümlerini yeni seviyelere çıkaran kapsamlı sunucu serisi tanıtıldı.

 

  • Benzersiz yapay zeka performansı: NVIDIA® GB200 NVL72 sistemli NVIDIA GB200 Grace Blackwell süper yongalı yeni ASUS ESC AI POD.
  • ASUS yapay zeka sunucu serisi: Hibrit sunuculardan sınır bilişim dağıtımlarına kadar her noktada eğitim, çıkarım, veri analitiği ve yüksek performanslı bilgi işlem için hazır.
  • Yazılım tanımlı veri merkezi çözümleri: Kurumsal ihtiyaçlara yönelik, birinci sınıf donanımlardan kapsamlı yazılımlara kadar uzanan uçtan uca hizmetler.

 

ASUS, üretken yapay zekadan yenilikçi depolama çözümlerine kadar uygulamalar için kapsamlı yapay zeka sunucu yelpazesini sergiledi. Bu etkinlikte ASUS yapay zekâ çözümlerinin zirvesi olan NVIDIA® GB200 NVL72 sistemli yepyeni ASUS ESC AI POD öne çıkıyor. Ayrıca NVIDIA GB200 NVL2 ile donatılmış ESC NM1-E1, ESC NM2-E1 ve NVIDIA GH200 Grace Hopper süper yongaları ile donatılmış ESR1-511N-M1 dahil olmak üzere en yeni ASUS NVIDIA MGX destekli sistemler ve NVIDIA HGX H200 ve Blackwell GPU’lar ile gömülü en yeni ASUS çözümleri de sergileniyor.

ASUS, hibrit sunuculardan uç bilişim dağıtımlarına kadar uçtan uca çözümler ve yazılım hizmetleri sunmaya da kararlı. ASUS; sunucu altyapısı, depolama, veri merkezi mimarisi ve güvenli yazılım platformlarındaki uzmanlığını sergileyerek yapay zekanın farklı sektörlerde yaygın bir şekilde benimsenmesini hedefliyor.

ASUS ESC AI POD (NVIDIA GB200 NVL72 ile ESC NM2N721-E1) ile tanışın

ASUS’un benzersiz performans ve verimliliğe sahip yapay zeka sunucuları üretme konusundaki kapsamlı uzmanlığı, NVIDIA ile yaptığı iş birliği ile desteklendi. Fuarın öne çıkan ürünlerinden biri de NVIDIA Blackwell destekli, NVIDIA GB200 NVL72’li ESC AI POD adlı büyük form faktörlü sistem. Bu tam raf çözümü; yıldırım hızında, doğrudan iletişimde uyum sağlayan, trilyon parametreli LLM eğitimini ve gerçek zamanlı çıkarımı hızlandıran bir GPU, CPU ve switch birlikteliğinden oluşuyor. En yeni NVIDIA GB200 Grace Blackwell süper yongası ve beşinci nesil NVIDIA NVLink teknolojisi ile donatılan bu model, optimum yapay zeka bilgi işlem performansını ortaya çıkarmak için hem sıvıdan havaya hem de sıvıdan sıvıya soğutma çözümlerini destekliyor.

ASUS Kurumsal Başkan Yardımcısı ve Açık Platform BG Eş Başkanı Paul Ju, “Yapay zeka bilişiminde küresel bir lider olan NVIDIA ile yaptığımız ortaklık, kendi uzmanlığımızın da öne çıkmasını sağlıyor.
Birlikte, benzersiz performans ve verimliliğe sahip yapay zeka sunucuları üretmemizi sağlayan güçlü bir sinerji oluşturduk.” dedi.

“ASUS, sunucu altyapısı ve veri merkezi mimarisinde güçlü bir uzmanlığa sahip ve birlikte çalışmamız sayesinde müşterilerimize son teknoloji hızlandırılmış bilgi işlem sistemleri sunabiliyoruz” diyen NVIDIA GPU Ürün Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Kaustubh Sanghani, sözlerini şöyle sürdürdü: “Computex’te ASUS, NVIDIA’nın yapay zeka platformu tarafından desteklenen ve işletmelerin benzersiz taleplerini karşılayabilen geniş bir sunucu yelpazesini sergiliyor.”

ASUS MGX ölçeklenebilir çözümleri ile yapay zeka başarısını yükseltmek

ASUS, yapay zeka uygulamalarının yükselişini desteklemek için NVIDIA MGX mimarisini temel alan eksiksiz bir sunucu serisi sundu. Bunlar arasında NVIDIA GB200 NVL2 sunuculara sahip 2U ESC NM1-E1 ve ESC NM2-E1 ile 1U ESR1-511N-M1 yer alıyor. NVIDIA GH200 Grace Hopper süper yongasının gücünden yararlanan ASUS NVIDIA MGX destekli sunucular, sorunsuz ve hızlı veri aktarımı, derin öğrenme (DL) eğitimi ve çıkarımı, veri analitiği ve yüksek performanslı hesaplamayı kolaylaştırarak büyük ölçekli yapay zeka ve HPC uygulamalarına hitap etmek üzere tasarlandı.

HPC taleplerini karşılamak için özel ASUS HGX çözümü

HPC ve yapay zeka için tasarlanan ASUS’un en yeni HGX sunucuları arasında, 5. Nesil Intel® Xeon® Scalable işlemciler ve NVIDIA Blackwell Tensor Core GPU’lar ile güçlendirilmiş ESC N8 ve AMD EPYC 9004 ve NVIDIA Blackwell GPU’lar ile güçlendirilmiş ESC N8A yer alıyor. Optimum performans ve daha düşük PUE oranı sunmak için bu ürünlerde gelişmiş termal çözüm bulunuyor. Yapay zeka ve veri bilimi gelişmeleri için tasarlanan bu güçlü NVIDIA HGX sunucular, işlem ağırlıklı görevlerde maksimum verim için benzersiz bir tek GPU tek NIC yapılandırması sunuyor.

Yazılım tanımlı veri merkezi çözümleri

Rakiplerini geride bırakan ASUS, birinci sınıf donanım sağlamak için sıradanlığın ötesine geçip kurumsal ihtiyaçlara göre uyarlanmış kapsamlı yazılım çözümleri sunarak özel veri merkezi çözümleri hazırlama konusunda uzmanlaştı. Hizmetlerimiz, sistem doğrulamadan uzaktan dağıtıma kadar her şeyi kapsıyor ve yapay zeka gelişimini hızlandırmak için gerekli olan sorunsuz işlemleri sağlıyor. Buna bir web portalı, zamanlayıcı, kaynak tahsisleri ve hizmet operasyonlarından oluşan birleşik bir paket de dahil.

Ayrıca, entegre NVIDIA BlueField-3 SuperNIC ve DPU’lara sahip ASUS yapay zeka sunucu çözümleri, NVIDIA Spectrum-X Ethernet ağ platformunu destekleyerek üretken yapay zeka altyapıları için türünün en iyisi ağ yetenekleri sunuyor. Kurumsal üretken yapay zeka çıkarım sürecini optimize etmenin yanı sıra, üretken yapay zeka için NVIDIA AI Enterprise yazılım platformunun bir parçası olan NVIDIA NIM çıkarım mikro hizmetleri, üretken yapay zekanın çalışma süresini hızlandırabiliyor ve üretken yapay zeka uygulamaları için geliştirme sürecini sadeleştirebiliyor. ASUS ayrıca, büyük dil modelleri ve kurumsal uygulamalar konusunda uzmanlaşmış APMIC gibi bağımsız yazılım satıcılarıyla iş birliği yaparak bulut veya kurumsal müşterilere özelleştirilmiş üretken yapay zeka çözümleri sunuyor.

ASUS’un uzmanlığı, donanım ve yazılım arasında mükemmel bir denge kurarak müşterilerin araştırma ve inovasyon çalışmalarını hızlandırmalarını sağlamakta yatıyor. ASUS, sunucu alanında ilerlemeye devam ederken, veri merkezi çözümleri ASUS AI Foundry Services ile birlikte dünya çapında kritik alanlarda kullanılmaya başladı.