Sosyal Medya

Genel

ASUS Rakip Olarak MacBook Pro’yu Seçti

ASUS, MacBook Pro’ya rakip olmasını umduğu yeni dizüstü bilgisayarı ZenBook Pro UX501‘i satışa sunmaya başladı.

ASUS tarafından çok yakında dünya genelinde satışa sunulacak olan ZenBook Pro UX501’in üst düzey özellikleriyle MacBook Pro’ya rakip olabileceği söyleniyor.

Amerikalı teknoloji devi Apple’ın Mart ayında piyasaya sürdüğü yeni dizüstü bilgisayarı MacBook Pro üst düzey donanımsal özellikleriyle bugüne kadar neredeyse rakipsiz olsa da, bu durum çok yakında değişecek gibi görünüyor.

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticileri arasında yer alan Tayvanlı teknoloji devi ASUS, MacBook Pro’ya rakip olmasını umduğu yeni dizüstü bilgisayarı ZenBook Pro UX501‘i Tayvan dışında da satışa sunmaya başladı.

Retina ekranıyla dikkat çeken MacBook Pro’yla yarışabilmek için yeni Ultrabook modelinde oldukça gelişmiş bir ekran teknolojisi kullanan ASUS, ZenBook Pro UX501’de 4K (3,840 x 2,160 piksel) çözünürlükte 15.6 inç ekrana yer verdi.

Bilgisayarın diğer donanımsal özellikleri arasında 2.6 GHz dört çekirdekli Intel Core i7 işlemci, 4 GB GDDR5 VRAM, 16 GB dahili hafıza, 1 TB’a kadar harddisk desteği, NVIDIA’dan GeForce GTX 960M ekran kartı, HD web kamerası ve Bang&Olufsen ses sistemi yer alıyor. İlk olarak ABD’de satışa sunulacak olan yeni ASUS Ultrabook, 1799 dolara satışa sunulacak.