Sosyal Medya

Donanım

Asus, ROG Strix Scope II 96 kablosuz oyuncu klavyesini duyurdu

ASUS Republic of Gamers (ROG) bugün, ROG Strix Strix Scope II 96 kablosuz oyuncu klavyesini duyurdu. Çok yönlülükte olağanüstü bir seviyeye ulaşan bu kompakt klavye, % 100 klavyelerde yer alan tüm fonksiyon tuşlarını ve nümerik klavyeyi boyutta bir dizilimle sunabiliyor.

ASUS Republic of Gamers, ROG Strix Scope II 96 kablosuz oyuncu klavyesini duyurdu

 

Yeni ROG NX Snow anahtarlarına sahip ilk kablosuz ROG %96 klavye…

 

  • Masada çok daha az yer kaplayan bu kompakt %96 klavyede tüm fonksiyon tuşları ve nümerik klavye yerini koruyor.
  • Önceden kaygan hale getirilen ROG NX Snow anahtarlar klavye çalışırken değiştirilebiliyor, tutarlı, harika ve hızlı bir kullanım deneyimi sunuyor. Tuşlar ROG PBT çift döküm kalıp veya UV kaplama ABS başlıklarla geliyor.
  • Ses emici köpük ve anahtarlardaki ekstra tamponlar ekstra gürültü ve yankı oluşmasını engelliyor ve tuş seslerini kulağa daha hoş hale getiriyor.
  • ROG SpeedNova teknolojisi ve yeni ROG Omni Receiver ile üç farklı bağlantı modu kullanılabiliyor.

 

ASUS Republic of Gamers (ROG) bugün, ROG Strix Strix Scope II 96 kablosuz oyuncu klavyesini duyurdu. Çok yönlülükte olağanüstü bir seviyeye ulaşan bu kompakt klavye, %100 klavyelerde yer alan tüm fonksiyon tuşlarını ve nümerik klavyeyi %96 boyutta bir dizilimle sunabiliyor. Oyuncular Strix Scope II 96 Wireless klavyeyi Bluetooth® üzerinden üç farklı cihaza bağlayabiliyor. Kullanıcılar ayrıca ROG SpeedNova kablosuz bağlantı teknolojisi ve Omni Receiver ile 2,4 Ghz RF bağlantıyı da kullanabiliyor. Ayrıca USB ile kablosuz kullanım da mümkün. Önceden kaygan hale getirilen ve çalışırken değiştirilebilen ROG NX Snow mekanik anahtarlar hızlı kullanım, rahat ve tutarlı basma hissi ve dayanıklılık sağlıyor. Yerleşik ses emici köpük ve anahtarlardaki tamponlar ekstra gürültü ve yankı oluşmasını engelleyerek tuş seslerini kulağa hoş hale getiriyor. Önceden kaygan hale getirilen, düşük sürtünmeli sabitleyiciler sayesinde yazı yazmak da ayrı bir keyif. Uzun tuşlar çok daha pürüzsüz bir basma hissi sunuyor. Anahtarların üzerinde dayanıklı ROG PBT çift döküm kalıp tuş başlıkları veya birinci sınıf his veren parlama önleyici UV kaplama ABS tuş başlıkları kullanılabiliyor. Strix Scope II 96 Wireless modeline yakında tam boy Strix Scope II ve Strix Scope II RX oyuncu klavyeleri de katılacak.

 

Olağanüstü yazı yazma deneyimi

Strix Scope II 96 Wireless, plastik bileşenlerden yararlanarak son derece pürüzsüz basma hiss veren ROG NX Snow mekanik anahtarların kullanıldığı ilk %96 boyutlu ROG klavye modeli. Anahtarların üst kısmındaki yuva polikarbonattan (PC) üretilirken, kök ve alt yuvaları ise sırasıyla polioksimetilen (POM) bileşimi ve polioksimetilenden üretiliyor. Anahtarlardaki korumalı kök kısımları tuşun dayanıklılığını artırıyor ve toz girmesini önlüyor. Özel olarak ayarlanan ve fabrikada kaygan hale getirilen bu anahtarlar sağlam ve kulağa hoş gelen sesler çıkaran tuşlar sunuyor. Anahtarların üzerinde dayanıklı ROG PBT çift döküm kalıp tuş başlıkları veya birinci sınıf his veren parlama önleyici UV kaplama ABS tuş başlıkları kullanılabiliyor. Oyuncular istedikleri zaman anahtarları değiştirip kendilerine özel bir deneyim oluşturabiliyor.

Diğer üstün özellikler arasında alt yuvadaki emici silikon köpük, baskı devre kartının montaj bölümün üzerindeki ekstra tampon katman ve anahtarların altına yerleştirilerek tuşların daha iyi ses çıkarmasını sağlayan entegre tamponlar bulunuyor.

Strix Scope II 96 Wireless klavyede çok işlevli bir tuş, medya dosyası oynatmak, ses seviyesini ve klavye aydınlatmasını aydınlatmak için de tekerlekler yer alıyor. Ayrıca F1-F5 tuşları Xbox Game Bar kısayol tuşları ve kayıt işlevleri için önceden programlanmış halde geliyor.

Çok yönlü üç farklı bağlantı modu

ROG SpeedNova kablosuz bağlantı teknolojisi 2,4 Ghz RF modunda (RGB ve OLED kapalıyken) 1500 saatten fazla kesintisiz, gecikmesiz oyun deneyimi vadediyor. ROG Omni Receiver tek bir USB bağlantı aygıtıyla birden fazla kablosuz bağlantı kurulmasına imkan veriyor. Bunu yaparken de performanstan ödün vermiyor. Oyuncular ayrıca Bluetooth ile aynı anda üç farklı cihaza bağlanabiliyor veya kablolu USB modunu kullanırken cihaz şarj edebiliyor.