Sosyal Medya

Genel

Audi e-tron FE05, yeni nesil Formula E otomobili piste çıktı

Audi e-tron FE05, yeni nesil Formula E otomobili FE05 piste çıktı. Audi’nin Formula E’nin Aralık ayında başlayacak 2018-2019 sezonunda yarışacağı otomobilinin ilk versiyonu olan FE05 elektrikli yarış otomobili ilk testi için Monteblanco pistinde...

Audi yeni nesil Formula E otomobili piste çıktı

Audi e-tron FE05 test sürüşlerine başladı.

Audi’nin Formula E’nin Aralık ayında başlayacak 2018-2019 sezonunda yarışacağı otomobilinin ilk versiyonu olan e-tron FE05 elektrikli yarış otomobili ilk testi için İspanya’nın Monteblanco pistinde, test sürüşlerine çıktı.

Audi e-tron FE04 #66 (Audi Sport ABT Schaeffler), Daniel Abt

Audi’nin beşinci Formula E sezonunda yarışacağı otomobil için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Aralık ayında başlayacak 2018-2019 sezonunda şampiyonluğu kovalayacak otomobilin ilk versiyonu olan F05, İspanya’da ilk kez pistte test edildi. Monteblanco pistinde 3 gün süren testlerde, elektrikli yarış otomobilinin ilk incelemeleri tamamlandı.

Audi e-tron FE05

Otomobilin ilk pist testinden sorunsuz çıkmasının kendileri için çok iyi bir haber olduğunu söyleyen olarak Audi Formula E Takımı Lideri Allan McNish;

“Daha otomobili istediğimiz seviyeye getirmek için testler ve geliştirme anlamında çok işimiz var” diye konuştu.

Audi e-tron FE05

Otomobil ile ilgili ilk izleniminin çok olumlu olduğunu söyleyen Audi Takımı Pilotu Luca di Grassi ise;

“Pistte uzun bir yol kat ettik ve mühendislerin kullanması için bolca veri topladık. İlk testin kesinlikle başarıyla sonuçlandığını söyleyebilirim” diye konuştu.