Sosyal Medya

Otomobil

Audi Q4 e-tron araçları için Hankook lastiklerini seçti

Audi e-tron, Audi e-tron Sportback ve Audi e-tron GT dahil olmak üzere Audi'deki kapsamlı orijinal ekipman kullanımına ek olarak, Audi Q4 e-tron ve Audi Q4 Sportback e-tron da artık Hankook lastikleriyle donatılacak Hankook'un bu araç kategorisine yönelik lastik çözümü, düşük yuvarlanma direnci sayesinde iki Audi modelinin her biri için araç menzilini artırır.

Audi Q4 e-tron ve Audi Q4 Sportback e-tron araçları için orijinal ekipman olarak Hankook Lastiklerini seçti

Elektromobilite, özellikle araç lastikleri söz konusu olduğunda, benzersiz gereksinimleri olan, hızla büyüyen bir pazardır.

Audi e-tron, Audi e-tron Sportback ve Audi e-tron GT dahil olmak üzere Audi’deki kapsamlı orijinal ekipman kullanımına ek olarak, Audi Q4 e-tron ve Audi Q4 Sportback e-tron da artık Hankook lastikleriyle donatılacak Hankook’un bu araç kategorisine yönelik lastik çözümü, düşük yuvarlanma direnci sayesinde iki Audi modelinin her biri için araç menzilini artırır.

Elektrikli araçlar, kişiselleştirilmiş motorlu taşımacılığın geleceğinde en önemli yapı taşlarından biridir. Bu gelecek yaşam tarzı, premium lastik üreticisi Hankook için çoktan başladı. Örneğin, en yeni Audi modelleri – Q4 e-tron ve Q4 Sportback e-tron – artık Hankook’un orijinal ekipman tedarikçisi olarak özel yapım lastikler sağladığı büyüyen EV (elektrikli araç) portföyünün bir parçası. Çekici tasarımlarına ek olarak, Audi’nin sportif ve kompakt iki yeni SUV’u çok sayıda teknik iyileştirmesi ile dikkat çekiyor. Tamamen elektrikli sürüş, bu teknolojiyi güvenle yola aktarabilen bir lastik gerektiriyor: Elektrikli otomobiller için özel olarak geliştirilmiş olan Hankook Ventus S1 evo 3 EV lastiği, bunu rahatlıkla başarıyor.

Hankook Tire Europe Başkanı Sanghoon Lee,

“Audi’nin geliştirme ortağı olarak, son yıllarda birlikte çok sayıda başarılı projeyi hayata geçirdik. Bu nedenle, uygun lastikler sağlayarak ürün yelpazesinin elektrikli araçlara geçişine katkıda bulunmak bizim için çok önemli. Bu şekilde, sürdürülebilir mobiliteye de önemli bir katkı sağlıyoruz.” şeklinde demeç verdi.

Düşük yuvarlanma direnci, düşük ağırlık, yüksek yük kapasitesi

Elektrikli araç lastikleri için oldukça önemli olan özellikler. Batarya performansını ve dolayısıyla aracın menzilini desteklerlerken, konsept nedeniyle daha yüksek araç ağırlığını güvenle taşır. Hankook mühendisleri, elektrikli mobilitenin özel gereksinimleri için EV lastiği Ventus S1 evo 3’ü özel olarak geliştirilmiş yüksek performanslı fiberden yapılmış çift katmanlı bir karkasla donattı. Bu, çok yüksek bir stabilite sunar ve lastiğin boyutuna göre düşük bir ağırlığa sahip olmasını sağlar. Elektrikli mobilitenin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış Ventus S1 evo 3 EV’de kullanılan sırt profili bileşimi de önemlidir. Çok yüksek tahrik torkları, ıslak ve kuru koşullarda mükemmel tutuş sağlarken aynı zamanda yuvarlanma direncini de optimize eder.

Audi Q4 e-tron ve Audi Q4 Sportback e-tron için 20 ve 21 inç lastik ebatlarında, yan duvar sertliğini daha da artırmak için azaltılmış yanak yüksekliği nedeniyle jant kavrama alanında çelik bazlı ek bir takviye kullanılır. Bu, lastiğin janta tam olarak oturmasını sağlamanın yanı sıra özellikle sportif ve hızlı bir direksiyon tepkisi sağlar.
Lastiklerin içinde kullanılan Hankook SEALGUARD® sızdırmazlık malzemesi (Audi Q4 e-tron ve Audi Q4 Sportback e-tron için Hankook 20 ve 21‑inç lastik ebatlarında standarttır), lastik sırt yüzeyindeki 5 mm çapa kadar olan delikleri otomatik olarak kapatır. SEALGUARD®, örneğin bir çivi tarafından lastiğin delinmesi durumunda bile yolculuğa gecikme olmadan devam edebilme avantajını sunar. SEALGUARD® donanımlı araçlar için artık stepne taşımak gerekli değildir. Bu sayede, araçta ekstra alan ve ağırlıktan tasarruf sağlanırken yol kenarında potansiyel olarak tehlikeli bir lastik değişimi ihtiyacını ortadan kaldırır. Güvenlik avantajlarına ek olarak, Hankook’un SEALGUARD® teknolojisiyle donatılmış lastikler, temel yapıları SEALGUARD®’sız lastiklerle aynı olduğu için olağan konforu sunmaya devam ediyor.

#