Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

BCCT, dijital rehber openbusinesscouncil ile ortaklık kuruyor

BCCT, dijital karbon nötr değerlendirme ve doğrulama ticaret koridorları sunmak için, bir küresel dijital rehber olan openbusinesscouncil ile ortaklık kuruyor.

BCCT, dijital rehber openbusinesscouncil ile ortaklık kuruyor

BCCT, dijital karbon nötr değerlendirme ve doğrulama ticaret koridorları sunmak için, bir küresel dijital rehber olan openbusinesscouncil ile ortaklık kuruyor.

Bu işbirliği, işletmeler için en son teknolojik yenilikleri yakalayabilecekleri ve uluslararası ilişkilerini, ticaretlerini ve pazar varlıklarını güvenilir bir platformda genişletebilecekleri sayısız dönüşüm fırsatına açılan bir kapıdır.

BCCT-Türkiye’deki İngiliz Ticaret Odası, üyelerine ve kuruluşlara küresel dijital doğrulama, karbon nötrlük değerlendirmesi ve ticaret koridoru fırsatları sunmak için ztudium destekli dijital platform, pazar yeri ve rehber olan openbusinesscouncil.org ile ortaklık kurdu. Bu işbirliği çerçevesindeki ilk ortak proje, kar amacı gütmeyen bir dijital paylaşım platformu olan ActionTurkiye.org’dir.

BCCT – Türkiye’deki İngiliz Ticaret Odası ve Openbusinesscouncil, her iki kuruluşun uzmanlığını ve kaynaklarını bir araya getirme ve şirketlere küresel pazar için yeni fırsatlar sunma vizyonuyla ortaklık kurduğunu açıkladı. Bu platform, Türkiye’de ve dünyada faaliyet gösteren her ölçekten işletme için işletmelerin gelişmekte olan teknolojileri yönetmelerine yardımcı olabilecek dijital dönüşüm fırsatlarına kapı aralayacaktır.

Bu işbirliği ile, platforma üye olan şirketler, uluslararası bir ticaret platformunda kurumsal meşruiyet kazanırken, sürdürülebilirlik ve karbon ayak izi gibi küresel ticaret kriterlerine uyumlu olmaları da teşvik ediliyor. Dünya çapında birçok ülkeyi kapsayan dijital ticaret koridoru, şirkete güvenilirlik ve görünürlük sağlarken, şirketin web sitesini de arama motorlarında küresel pazar için optimize etmektedir. Üyelere özel pazarlar, eğitim ve iletişim ağları sunulmaktadır.

KOBİ’ler ve mikro KOBİ’ler, yeni pazarlara girmeyi sağlayan AI ve Blockchain ile küresel dijital doğrulama desteği de dahil olmak üzere dijital altyapı gibi fırsatlardan yararlanabilirler. Şirketlerin üyeliğe dayalı bu dijital platformda yer alabilmeleri için, kurumsal kriterleri yerine getirmeleri esasına göre Ticaret Odaları’na üye olmaları gerekecektir.

Bu işbirliğinin ilk ortak projesi “ActionTurkiye.org” dijital paylaşım platformudur. Bu kar amacı gütmeyen dijital platform, farkındalığı artırmayı ve bölgenin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış kaynaklara ve uzmanlığa erişimi artırmayı ve deprem sonrası yeniden yapılanma çabalarına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. “ActionTurkiye.org” dijital paylaşım platformu, afet yardımı ve kurtarma çabalarında uzmanlaşmış olanların yanı sıra aynı amaçla bölgeye hizmet veren STK’lar da dahil olmak üzere uluslararası kuruluşlardan oluşan bir ağa erişim sağlar.

BCCT Başkanı Chris Gaunt OBE, ortaklık hakkında şunları söyledi:

“Kapsamlı iş ağımız ve Türkiye’nin en dinamik şehirlerindeki yerel ticaret odalarıyla ortaklıklar kurarak Türkiye’de yüksek değerli bir B2B ağı oluşturmak için Birleşik Krallık hükümetiyle birlikte çalışıyoruz. Kapasite açısından 800.000’den fazla işletmeyi kapsayan bir iş ağını koordine ediyoruz. Bu ortaklık, Türkiye ve Birleşik Krallığa, ortak geçmişimizden yararlanma ve liderlik, iş zekası ve ticari ve ekonomik hedefler üzerinde işbirliği yapma fırsatı sunmaktadır. Bu sinerji, her iki ülkenin de küresel sahnedeki konumlarını güçlendirecek ve diğer uluslararası oyuncularla uzun vadeli ilişkiler kurmalarını sağlayacaktır.”

openbusinesscouncil.org ve ana grup ztudium’un Kurucu Başkanı Dinis Guarda, Türkiye ile Birleşik Krallık arasındaki ortak kaynak ve uzmanlık koridoru hakkında şunları söyledi:

“Son yıllarda 4IR’nin artan inovasyonu ve trendleri ile işletmeler, özellikle KOBİ’ler, alım satımda ve ticarette yeni zorluklarla karşı karşıya kalıyor. Bu ortaklık, işletmelere ve liderlerine AI ve Blockchain ile dijital doğrulama ve karbon nötrlük değerlendirme çözümleri sunma vaadidir. Bu çözümler, büyük çok uluslu şirketlerin yanı sıra Türkiye, İngiltere ve çevre bölgelerden önemli sayıda küçük ve orta ölçekli işletme (KOBİ) de dahil olmak üzere BCCT’nin şu anda temsil ettiği çok çeşitli sektörlere dijital ticaret koridorları sağlamaya yardımcı olacaktır. İşletmeler için, modern çağda ortaya çıkan teknolojilerin tuzaklarını yönetmelerine ve bunlarla başa çıkmalarına yardımcı olabilecek sayısız dijital dönüşüm fırsatına açılan bir kapıdır. “

Bu stratejik ortaklık sayesinde, her iki kuruluş da etkilerini artırmaya ve Türkiye ve İngiltere’de sürdürülebilirliği, dijital hazırlığı ve sosyal sorumluluğu teşvik eden bir iş ortamı geliştirmeye ve böylece her iki ülkedeki işletmelerin büyümesini ve başarısını desteklemeye çalışmaktadır. Palladium, eTrade Alliance gibi openbusinesscouncil.org ortakları, USAID ile işbirliği içinde Visa ve MasterCard ve işletme okulu gibi bir dizi çözüm sunmaktadır.