Sosyal Medya

Fintech

Big Bang Startup Challenge 2021’de kazanan girişimciler belli oldu!

Teknoloji ile Üretelim Platformu’nun paydaşları arasında yer aldığı ve İTÜ ARI Teknokent ile yapılan iş birliği ile teknoloji ve oyun teknolojileri alanında ürün/hizmet geliştiren en iyi girişimcilerin belirlendiği Big Bang Start- up Challenge etkinliğinde, girişimciler ödüllerine kavuştu.

Big Bang Startup Challenge 2021 sahnesinde en iyi girişimciler belli oldu!

Teknoloji ile Üretelim Platformu’nun paydaşlarından biri olarak desteklediği Big Bang Startup Challenge 2021 sahnesinde en iyi girişimciler ödüllerine kavuştu…

Teknoloji ile Üretelim Platformu’nun paydaşları arasında yer aldığı ve İTÜ ARI Teknokent ile yapılan iş birliği ile teknoloji ve oyun teknolojileri alanında ürün/hizmet geliştiren en iyi girişimcilerin belirlendiği Big Bang Start- up Challenge etkinliğinde, girişimciler ödüllerine kavuştu. Türkiye’nin en büyük girişimcilik etkinliği olan ve 10. yılını kutlayan Big Bang sahnesinde Gamehunterz, The Clico ve Datasance, Teknoloji ile Üretelim Platformu’nun toplam 350.000 TL’lik nakit ödülle desteklediği girişimler oldu. 

İTÜ ARI Teknokent ile yapılan iş birliği kapsamında Kuluçka Merkezi İTÜ Çekirdek’te teknoloji ve oyun teknolojileri alanında ürün/hizmet geliştiren girişimleri, Big Bang Start- up Challenge etkinliğinde Teknoloji ile Üretelim platformu toplam 350.000 TL’lik nakit destekle ödüllendirdi. Big Bang sahnesinde Gamehunterz, The Clico ve Datasance, Teknoloji ile Üretelim Platformu’nun toplam 350.000 TL’lik nakit ödülle desteklediği girişimler oldu.

Öte yandan Big Bang Start – up Challenge etkinliği ile girişimcilere toplamda 458 milyon liralık destek verildi. Etkinlikte, Big Bang Top 20 finalisti arasından alınan ödül, nakit ve yatırımlarla belirlenen en başarılı ilk üç girişim; Evodice, DeepSport ve Kozalak oldu.

Teknoloji ile Üretelim Platformu’ndan ödüller

Big Bang sahnesinde sırasıyla Teknoloji ile Üretelim Platformu’nun ödüllendirdiği girişimleriyle “Datasance” 65.000 TL’lik üçüncülük ödülünün, “TheClico” 110.000 TL’lik ikincilik ödülünün sahibi oldu. Big Bang sahnesinde Teknoloji ile Üretelim Platformu’nun 175.000 TL’lik büyük ödülünün sahibi ise “Gamehunterz” oldu. Üçüncülük ödülünü kucaklayan Datasance, Kurumsal Açık Kaynak IoT Fog Bilişim ve Dijital İkiz platformu olan PoT (Platform of Things) çözümü ile bulut konseptinde eksik kalan noktaları tamamlayarak veri merkezine sıkışmış bulut deneyimini nesnelerin ve uç birimlerin üzerine aktarıyor. İkincilik ödülünün sahibi TheClico ise müşteri geri bildirimlerinin onlarca platformdan anlık olarak takip edilmesini sağlayıp, çıkardığı analizler ile daha doğru müşteri iç görüleri elde edilmesini sağlayan bulut tabanlı bir dashboard sunuyor.

Büyük ödülün sahibi Gamehunterz, oyunların ve oyun içi ürünlerin fiyatlarını onlarca resmi ve güvenilir oyun mağazası üzerinden karşılaştırarak, kullanıcılarını en uygun mağazalara yönlendiren ve oyun mağazalarına danışmanlık veren bir internet sitesi olarak karşımıza çıkıyor.

Ödül töreninde Big Bang Start-up Challenge etkinliğinin destekleyici paydaşları arasında yer alan Teknoloji ile Üretelim Platformu Sözcüsü ve Lenovo Türkiye Genel Müdürü Emre Hantaloğlu etkinlik hakkında şunları söyledi:

 “Türkiye’nin yüksek ve sürdürülebilir bir büyüme sağlaması için teknolojinin eğitime entegre edilmesinin önemine inanarak yola çıktığımız “Teknoloji ile Üretelim platformu” olarak İTÜ ARI Teknokent’le iş birliğimiz kapsamında yeni girişimler ve yeni heyecanlarla, Türk toplumunun teknolojiyi tüketen değil üreten tarafta olması adına umutla dolduk. 350 bin TL’lik büyük ödülün sahibi olan girişimleri ve yarışmaya katılan tüm değerli projeleri teker teker kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.”

Etkinlikte girişimcilere Teknoloji ile Üretelim Platformu adına ödülleri takdim eden Teknoloji ile Üretelim Platformu Sözcüsü ve Arena Bilgisayar Pazarlama Müdürü Kerem Günay şöyle konuştu:

” Teknoloji ile Üretelim platformu olarak Big Bang sahnesinde desteklediğimiz girişimler arasında sırasıyla üçüncü “Datasance”, ikinci “TheClico” ve birinci “Gamehunterz” başta olmak üzere Big Bang sahnesinin tüm girişimcilerini gönülden kutluyoruz.”


“Teknoloji ile Üretelim” Platformu Hakkında

Lenovo’nun girişimiyle FutureBright Group, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), İTÜ ARI Teknokent, Başarsoft, Arena, Index Grup, Koyuncu Elektronik, Penta Teknoloji’nin bir araya gelerek kurduğu Teknoloji ile Üretelim Platformu, ülkemizde katma değerli üretimin artması ve toplumsal kalkınmayı desteklemek üzere her kesimin teknolojiyle üreten tarafta olmasını hedeflemektedir. Bu amaçla platform, teknolojiyi üretim amacı olarak kullanmayı teşvik eden olanaklar sağlayacak projeler gerçekleştirmektedir.