Sosyal Medya

Mobil Uygulamalar

Boyner Now Nedir? Cem Boyner’den dünyada bir ilk daha!

Boyner, online alışverişte ezberleri bozacak Boyner Now uygulamasını hayata geçirdi. Boyner uygulaması içinde yer alan Boyner Now hizmeti ile 600’ü aşkın marka, yüzbinlerce ürün yelpazesi sadece 90 dakikada müşterilere teslim edilirken tüm detayları onların beklentilerine göre tasarlanmış bir online alışveriş deneyimi sunuluyor.

Dünyada Bir İlk! Boyner Now ile Online Alışveriş Yeniden Şekilleniyor!

Boyner, online alışverişte ezberleri bozacak Boyner Now uygulamasını hayata geçirdi. Boyner uygulaması içinde yer alan Boyner Now hizmeti ile 600’ü aşkın marka, yüzbinlerce ürün yelpazesi sadece 90 dakikada müşterilere teslim edilirken tüm detayları onların beklentilerine göre tasarlanmış bir online alışveriş deneyimi sunuluyor.

Boyner Now, sipariş anında ödeme yapılmaması, beden ve renk alternatifleri ile sipariş verilebilmesi, ürünleri evinin konforunda deneme olanağı gibi özellikleriyle online alışverişe yepyeni bir boyut getiriyor. 

Boyner Now uygulamasıyla online alışveriş deneyiminde yeni bir çığır açtıklarını belirten Boyner Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Cem Boyner, “İşimizin kalbine her zaman müşteri mutluluğunu koyuyoruz. Yenilik, inovasyon ve icat çıkarmak kültürümüzde var. Her zaman yeniliklere imza atarak sürekli kendimizle yarış halindeyiz. Online alışveriş deneyiminde çığır açacak Boyner Now da bu arayışın bir sonucu olarak ortaya çıktı” dedi.

Dijitalleşme alanında son dönemlerde yaptığı atılımlarla dikkat çeken Boyner, uygulamaya geçirdiği yeni hizmeti Boyner Now ile perakende sektörüne yeni bir boyut kazandırıyor. Yaklaşık 200 kişilik bir ekibin, dokuz aylık çalışması sonucu hayata geçirdiği Boyner Now uygulaması, online alışverişte müşteri deneyimini bir adım öteye taşıyor.

Boyner mobil uygulamasını içinde yer alan Boyner Now sekmesinden giriş yapan kullanıcılar, seçtikleri ürünleri alternatif beden ya da renkleriyle hiçbir ücret ödemeden sipariş ediyor, 90 dakika gibi kısa bir sürede ürünleri kapısında teslim alıyor ve ürünleri denedikten sonra iade ya da değişim işlemlerini yine rahatça Boyner mağazalarından veya randevulu iade ile kapılarından yapabiliyor. Cem Boyner tarafından uygulamanın ilk defa ayrıntılarıyla anlatıldığı tanıtım etkinliğinde katılımcılar bu deneyimi canlı olarak yaşadı ve siparişleri etkinlik sırasında Boyner Now müşteri temsilcisi tarafından teslim edildi.

“Önce dene, tamamsa öde” söylemiyle tüketiciler ile buluşan Boyner Now’ın devrim niteliğinde bir yenilik olduğunu vurgulayan Boyner Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Cem Boyner,

Çok büyük bir ekip ile uzun süredir bu proje için çalışıyoruz. Sıfırdan başlasak böyle büyük bir operasyonu hayata geçiremezdik. Tedarikçilerimiz, iş ortaklarımız ve geniş operasyon ağımız ile yıllardır sanki bu proje için hazırlanmışız.  Müşterilerimizi dinledik, online alışverişin bütün acı veren noktalarını topladık. Sipariş edilen ürünün 90 dakikada teslim edilmesi, farklı bedenlerin sepete eklenmesi ve önce deneyip sonra ödeme yapılması gibi üç büyük yeniliği Boyner Now’da bir araya getirerek, kritik noktalara çözüm olduk. Dünyada bu üç yeniliği bir arada toplayan başka bir uygulama yok. Şu anda ülkemizin yüzde 35’i Boyner Now’ın kapsama alanında, yaz sonuna kadar bu kapsama alanını yüzde 70 oranlarına ulaştırmak ve iki yıl içerisinde, Türkiye’yi yüzde 100 Boyner Now mutluluğu ile buluşturmayı hedefliyoruz.” dedi.

Boyner Now: Dünyada bir ilk!

Boyner Now’ın sunduğu hizmetin bu kapsamı ile dünyada bir ilk olduğunun altını çizen Cem Boyner, şöyle devam etti:

Sadece Türkiye’de değil dünyada perakende trendlerine kafa tutan bu inanılmaz online mağazacılık deneyimini hayata geçiren çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Her zaman olduğu gibi ‘Yenilikler, ilkler Boyner Grup’tan’ dedirtmeye devam edeceğiz” dedi.

Boyner Now uygulamasıyla müşteri deneyimini bir üst noktaya taşıdıklarını belirten Boyner Büyük Mağazacılık CEO’su Eren Çamurdan

Tam 41 yıldır müşteri mutluluğu odağıyla çalışıyoruz. Bugün 37 ilde, 95 mağazamız, 10 kategori ve 600’den fazla markamızla sadece ürün değil, deneyim ve mutluluk sunmak için çalışıyoruz. Son yıllarda, gelişen teknolojiyle birlikte değişen ve dönüşen müşteri beklentileri, perakendede deneyime daha da fazla yön veriyor. Tüketiciyle temas ve iletişim noktaları çoğaldı, çeşitlendi. Bir yandan sürdürülebilirlik, sanat, teknoloji ve deneyim odaklı mağazaları hayata geçirmeye son hız devam ederken, diğer yandan mağazalarımızda sunduğumuz deneyimi online kanallarımızda da yaşatabilmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Boyner Now müşterilerimizin beklentileri ile şekillenerek deneyimi bir değil, birkaç adım öteye taşıyan yepyeni bir hizmet.” dedi.

“Beklentilerin de ötesinde!”

Boyner Now için 200 kişilik bir ekibin 9 aydır çalıştığını söyleyen Boyner Grup IT’den Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Omni-Channel Genel Müdürü Cengiz Gürer ise şunları aktardı:

Boyner Now’ın çıkış noktası online alışverişle ilgili üç iç görüye dayanıyor. Belki de çoğumuzun online alışverişte sık sık karşılaştığı durumlar bunlar. Bunlardan ilki hız. Müşteri her geçen gün daha fazla hız istiyor, istediğine ulaşma süresi beklentisi gittikçe kısalıyor. Bir diğeri, online siparişte ürünü görüp dokunamamak ve tam istediği gibi oluyor mu, deneyememek. Boyner Now ile müşterilerimize beğendiği ürünleri bulundukları yerde deneyerek satın alma olanağı sunuyoruz. Deneyerek dahi alsalar, sonrasında kararlarını değiştirip ürünü değiştirmek ya da iade etmek isterlerse, uğraşsınlar istemiyoruz. Her zaman olduğu gibi kolayca değişim/iade yapmaları ve mağaza deneyimini de yaşatabilmeleri adına mağazalarımıza davet ediyoruz. Ya da müşterilerimiz kargo şirketine gitmeden iade talebi oluşturabiliyor, müşteri temsilcimiz adresinden, belirlenen saatte ürünü teslim alıyor. Böylelikle her müşterimize ilk anından son aşamasına, ayrıcalıklı ve eşsiz bir alışveriş deneyimi yaşatıyoruz. Boyner Now online ve offline’ın iç içe geçtiği ayrıcalıklı bir deneyim sunuyor.” 

Şu an için minimum alışveriş tutarının 100 TL, gönderi hizmet bedelinin ise 14,99 TL olduğunu belirten Gürer, lansman dönemine özel ilk siparişte hizmet bedelinin olmadığı müjdesini de verdiMüşterilerin sipariş ettiği ürünleri deneyip, tam uymadığında, ya da beklentisine uymadığında müşterilerden herhangi bir gönderi bedelinin alınmayacağının da altını çizen Gürer sözlerine şöyle devam etti:

”Boyner Now şu anda 13 ilde hizmet veriyor, çok yakında 36 ilde olacağız. Büyük şehirlerde şehir merkezlerinin büyük kısmını kapsıyor. Boyner Now hizmeti kapsama alanındaysanız uygulama içinde Boyner Now sekmesini görüyorsunuz. Boyner Now ile müşterilerimiz, haftanın 7 günü hizmet alıyor ve Haziran ayı boyunca gece 23:00’e kadar teslimat gerçekleşiyor. 90 dakika içinde teslimat kendileri için uygun olmayan müşterilerimiz ise, randevulu teslimat seçeneği ile teslimat zamanını kendileri belirleyebilecekler” dedi.  

Boyner Now ile ilgili müşterilerden aldıkları geri bildirimleri paylaşan Boyner Pazarlama ve Marka Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Koçoğlu:

Boyner Now için çok uzun zamandır titizlikle çalışıyoruz. Hizmetimiz kapsamında hizmeti tasarlamaya başladığımız ilk günden beri almaya özen gösterdiğimiz müşteri iç görülerine göre özellikle ürünleri oldukları yerde rahat rahat deneme, bedenlerini isteyebilme, baştan hiçbir ödeme yapmadan sipariş verebilme, randevulu teslimat, 90 dakikada teslimat,  sadece beğendiklerini satın alıp geri kalanını iade etme, hiç ürün seçmez ise gönderi bedelinin dahi alınmaması inanılmaz bulundu. Sadece ev ya da iş yerine değil cafe, restoran gibi bulunulan lokasyona gönderim yapılabilmesi en beğenilen özelliklerden biri olarak öne çıktı. Müşterilerimizden şu ana kadar aldığımız geri bildirimler, Boyner Now’ın beklentilerin de ötesinde bir hizmet olduğunu gösteriyor” dedi.