Sosyal Medya

Kripto Para

BtcTurk’te ‘Düzenli Alım’ Başlıyor

BtcTurk kullanıcıları tarafından belirlenen yeni özellik ‘Düzenli Alım' ile kullanıcılarına günlük, haftalık ve aylık zaman dilimi seçeneklerinde düzenli Bitcoin alım imkânı sunuyor.

BtcTurk’te ‘Düzenli Alım’ Başlıyor

Türkiye’yi Bitcoin ile tanıştıran ve yaklaşık 5 milyon kullanıcıya ulaşan BtcTurk, mobil uygulamasına getirdiği ve adı BtcTurk kullanıcıları tarafından belirlenen yeni özellik ‘Düzenli Alım’ ile kullanıcılarına günlük, haftalık ve aylık zaman dilimi seçeneklerinde düzenli Bitcoin alım imkânı sunuyor.

Bitcoin ve kriptoparaların kolayca ve güvenle alım satımının yapılabildiği BtcTurk, 13 yıllık sektörde 9 yıldır geliştirdiği ürün ve hizmetlerle uluslararası standartlarda çalışmaya devam ediyor.

Bu doğrultuda, kullanıcılarının ihtiyaç ve beklentilerine yönelik çözümler de sunan BtcTurk, ‘Düzenli Alım’ özelliğini hayata geçiriyor. Bu özellik, kullanıcılara fiziki olarak biriktirilme ihtimali olmayan, 2140 yılında kadar üretilebilecek Bitcoin’i dünyanın en kurumsal şirketleriyle birlikte biriktirme fırsatı sağlıyor.

BtcTurk uygulamasına eklenen ve adı BtcTurk kullanıcıları tarafından belirlenen ‘Düzenli Alım’ ile kullanıcılar; günlük, haftalık ve aylık zaman dilimlerinden dilediklerini seçerek otomatik Bitcoin alım talimatı verebiliyor. BtcTurk mobil uygulaması menüsünden ulaşılabilen ‘Düzenli Alım’ ekranından ‘Düzenli Alım Oluştur’ butonuna basılarak 100 TL ile 100.000 TL arasındaki tutarlarda tekrarlanan alım talimatı verilebiliyor.

9 yılda her yıl 100 TL’lik alım ile 1 Bitcoin’den 5.9814 Bitcoin’e…

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri konuyla ilgili; “Bitcoin, sunduğu değer önerisi ve para politikasının sınırlı olması nedeniyle ortaya çıkardığı yeni bir finansal sistem ile hem finansal özgürlük vaad ederken varlıkların değerini de koruyor. Bitcoin’i orta ve uzun vadeli bir yatırım ve değer saklama aracı olarak değerlendiriyoruz. Bunu küçük bir örnekle somutlaştırabiliriz. Örneğin; 9 yıl önce BtcTurk’un kurulduğu 1 Temmuz 2013 tarihinden bu yana bir kullanıcı her ay 100 TL değerinde Bitcoin almış olsaydı; 10,900 TL karşılığında yaklaşık 5.9814 Bitcoin sahibi olabilecekti. Bu şekilde belirli aralıklarla tekrarlanan düzenli alımı sağlayabilmek için biz de BtcTurk mobil uygulamamıza ‘Düzenli Alım’ özelliği ekledik. Bu sayede kullanıcılarımıza piyasa koşulları ne olursa olsun fiyatından bağımsız bir şekilde düzenli Bitcoin alma imkânı sunuyoruz. Yeni özellikler ekleyerek kullanıcılarımızın hayatını kolaylaştıran ve onlara fayda sağlayan ürünler geliştirmeye devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

Düzenli Bitcoin Alım Talimatı Nasıl Verilir?

 • BtcTurk mobil uygulamasından çark ikonuna basarak Düzenli Alım menüsüne ulaşabilirsiniz.
 • Düzenli Alım ekranından Düzenli Alım Oluştur butonuna basarak, düzenli alım yapmak istediğiniz Bitcoin için, Türk lirası tutarını girebilirsiniz.
  Düzenli Alım talimatı verebileceğiniz tutar en az 100 TL en fazla 100.000 TL olabilir.
 • Düzenli Alım zamanını seçin alanına bastığınızda, Düzenli Alım Tipi olarak Aylık, Haftalık ve Günlük olmak üzere alım zamanı seçenekleri çıkacaktır.
 • Aylık düzenli alım tipini seçtiğinizde ayın kaçıncı gününde ve o günün hangi saatinde alımın gerçekleşmesini istediğinizi belirleyebilirsiniz.
 • Haftalık düzenli alım tipini seçtiğinizde haftanın hangi günü ve o günün hangi saatinde alımın gerçekleşmesini istediğinizi belirleyebilirsiniz.
 • Günlük düzenli alım tipini seçtiğinizde ise günlük hangi saatte alımın gerçekleşeceğini seçebilirsiniz.
 • Sonrasında Uygula butonuna basarak Düzenli Alım Onayı ekranına ilerleyebilirsiniz.
 • Düzenli Alım Onayı ekranında alınacak Bitcoin tutarını, Alım Zamanını ve Düzenli Alım Başlangıç tarihini kontrol edebilirsiniz. Yine bu ekranda alım işleminizin hangi şartlarda gerçekleşeceğine dair uyarılara dikkat etmeyi unutmayınız.
 • Düzenli Alım Oluştur butonuna bastığınızda talimatınız oluşturulmuş olacak ve düzenli Bitcoin alma işleminiz, hesabınızda yeterli Türk lirası olması halinde, belirlediğiniz alım zamanında gerçekleşecektir.
 • Talimat zamanınızdan 1 gün önce, talimatın gerçekleşeceğine dair bir bilgilendirme alırsınız. Eğer talimatın gerçekleşmesine 1 saat kala hesabınızda yeterli Türk lirası bakiyesi bulunmuyorsa talimatınız otomatik olarak iptal edilecektir.
 • Dilerseniz bankanızdan BtcTurk hesabınıza düzenli Türk lirası yatırma talebinde bulunabilirsiniz. Böylelikle verdiğiniz Düzenli Bitcoin Alım talimatının belirttiğiniz günde bakiye sorununuz olmadan gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.
 • Oluşturduğunuz düzenli alım talimatını Düzenli Alım menüsünden gözlemleyebilirsiniz.
  Aynı düzenli alım tipinden yalnızca 1 adet talimat verilebilir. Dolayısıyla aylık, haftalık ve günlük olmak üzere en fazla 3 adet talimat verebilirsiniz.

Daha detaylı bilgiye https://www.btcturk.com/bilgi-platformu/p/257565f8-64a2-4c0e-afc2-d452397157f3/ linkinden ulaşılabilir.