Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

Bulutistan, Equinix iş birliğiyle müşterilerine global platform sunacak

Bulutistan, dünyanın önde gelen dijital alt yapı sağlayıcısı Equinix ile Türkiye'deki ilk ve tek Gold İş Ortağı statüsüne ulaştı. İş ortaklığıyla Bulutistan’ın sunduğu yerli ve milli çözümler Equinix alt yapısı sayesinde global müşterilerin de kullanımına açılmış oldu. 

Bulutistan, Equinix iş birliğiyle müşterilerine global platform sunacak

 

Bulutistan, dünyanın önde gelen dijital alt yapı sağlayıcısı Equinix ile Türkiye’deki ilk ve tek Gold İş Ortağı statüsüne ulaştı. İş ortaklığıyla Bulutistan’ın sunduğu yerli ve milli çözümler Equinix alt yapısı sayesinde global müşterilerin de kullanımına açılmış oldu. 

 

Turcorn 100 Programı’na kabul edilen Türkiye’nin ilk ve tek bulut hizmet sağlayıcısı Bulutistan, dünyanın önde gelen dijital alt yapı sağlayıcısı Equinix ile Türkiye’deki ilk ve tek Gold İş Ortağı statüsüne ulaştı. Bu ortaklık sayesinde Bulutistan’ın bulut bilişim hizmetleri ve yönetilebilir servislerine Equinix veri merkezlerinden erişilebiliyor. Ayrıca, Equinix’in 260’dan fazla veri merkezinden herhangi birinde donanım barındırma imkanı da sunulacak.

 

Bulutistan ve Equinix, oluşturdukları çözümlerle müşterilerin ihtiyaçlarını EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika), Asya-Pasifik ve Latin Amerika pazarlarında karşılayacak. Equinix ile iş birliği işletmelere yeni pazarlara giriş, bulut odaklı stratejilerin uygulanması ve geniş bir coğrafyada karmaşık BT ürünlerinin basitleştirilmesi gibi avantajlar sunuyor.

 

İstanbul’da başlayan iş birliği Frankfurt üzerinden Avrupa’ya uzandı

Bulutistan ve Equinix arasındaki iş birliği, İstanbul’da başlayıp Frankfurt üzerinden Avrupa pazarına genişlerken, yakında yeni pazarlara açılması da planlanıyor.

 

Bulutistan Türkiye Genel Müdürü Gökhan Gençtürk, konuyla ilgili şunları söyledi:

 

“Equinix ile uzun süredir devam eden ortaklığımız, İstanbul’daki veri merkezimiz ile başladı ve Avrupa’da Frankfurt’a kadar genişledi. Equinix veri merkezlerinin sağladığı yüksek sürdürülebilirlik standartları ve güvenilirlik, iş ortaklarımız ve müşterilerimiz için kritik öneme sahip. Ortaklığımızı dört kıtada genişleterek, Bulutistan müşterilerine dünya çapında güvenilir bulut çözümleri sunmayı hedefliyoruz.”

Equinix GEM Bölgesi Kanal Satış Direktörü Roy Wttewaall ise şu şekilde konuştu: “Bulutistan ile iş birliğimiz, müşterilerin düşük gecikme süreleriyle güvenilir ve esnek çözümlere erişebileceği bir platform sağlıyor. Bulutistan’ın uzmanlığı ve küresel erişimi, ekosistemimize gerçek bir katma değer sağlıyor.”