Categories: Donanım

Canon Akıllı Flaş Çıkardı, En Uygun Işık Açısını Kendi Buluyor

Canon’dan Motorlu Speedlite 470EX-AI Flaş

Fotoğraf çekerken flaş yanıp sönmesi çoğu zaman hoş karşılanmaz ancak Canon Speedlite 470EX-AI ile yapay zekayı kullanarak bu durumu biraz daha ilginç hale getirmeyi başardı. İşte Canon Akıllı Flaş !

Profesyoneller fotoğrafçıların gayet iyi bildiği gibi, doğrudan ışık yerine duvardan ve tavandan doğru açı ile yansıtılan ışık her zaman çok daha iyi sonuç verir. Tamda bu noktada özellikle portre çekimlerinde kaliteli resimler çekmek için illa profesyonel fotoğrafçı olmanıza gerek kalmadan, bu yeni Canon Akıllı Flaş ile bunu yapmanız mümkün olacak.

Canon Bounce teknolojisi kamera, tavan ve nesne arasındaki mesafeyi hesaplayarak, yeni başlayan ​​fotoğrafçılarının “odanın ideal aydınlatmasını ve doğal parlaklığını rahatlıkla bulmasını “ sağlıyor.

Tabanda ve menteşedeki dahili motorlar ve ön köşedeki sensörler (alttaki gibi); sayesinde flaş otomatik olarak kameraya göre yeni bir ideal pozisyon alıyor.

Deklanşöre iki kez dokunduğunuzda; flaş ilk önce nesneleri ve tavan noktalarını noktaları hesaplamak için yönlendirir. Daha sonra kendini konusundaki mükemmel sıçrama ışığı için ideal açı oluşturur.

Ayrıca daha deneyimli fotoğrafçıların flaş pozisyonlarını hafızasında depolamasına izin vererek yarı otomatik olarakta çalışabilir. Bu sayede istediğiniz zaman bu ayarları tekrar kullanabilirsiniz.

Canon Akıllı Flaş Ne Zaman Satışa Çıkıyor?

Canon Speedlite 470EX-AI Nisan 2018’de satışa sunulacak ve 400 Dolara Fiyatı olacak. Bu rakam İngiltere’de £500 olacak.

Canon

 

Behti Soykan

Recent Posts

Yeni Samsung Exynos 7 9610, Derin Öğrenme Özellikleri Geliştirildi

Samsung'un Yeni Exynos 7 9610 İşlemcisi, Derin Öğrenme Özelliklerini Geliştirildi. Samsung Orta Sınıf Telefonlarda Fotoğraf Çekmeyi Artıracak İşlemci Duyurdu. Yeni…

16 saat ago

Mark Zuckerberg Cambridge Analytica Skandalı için özür diledi

Mark Zuckerberg Cambridge Analytica skandalı için özür diledi Mark Zuckerberg, şirketin Cambridge Analytica gizlilik skandalını ele geçirmesi nedeniyle Çarşamba akşamı…

21 saat ago

Samsung 2018 QLED TV Modelleri ve Fiyatları, 1500 Dolardan Başlıyor

Samsung 2018 QLED TV YurtDışı Fiyatları Belli Oldu! Samsung 2018 QLED TV Fiyatları 1500 Dolardan Başlıyor. En Pahalısı 6000 Dolar. …

21 saat ago

OnePlus 6 256 GB Seçeneği için 749 Dolar Olabilir

OnePlus 6 Şirketin En Pahalı Modeli Olacak! OnePlus 6 256 GB Seçeneği için 749 Dolar Olabilir. Bir kaç hafta önce…

22 saat ago

YouTube Web Kameranızdan Canlı Yayın Yapmanıza Artık İzin Veriyor

YouTube Web Kamerası üzerinden canlı yayın yapma imkanını artık sunuyor YouTube Web Kameranızdan Canlı Yayın Yapmanıza Artık İzin Veriyor. YouTube…

2 gün ago

Huawei P20 Pro 40 MP Üçlü Arka Kamera Seti ile Geliyor

Huawei P20 Pro Üç Arka kamera Seti ile Geliyor. Huawei P20 Pro 40 MP Üçlü Arka Kamera Seti ile Geliyor.…

2 gün ago