Sosyal Medya

Donanım

Kartvizit Boyutunda Card Phone, Dünyanın En ince ve En Hafif Telefonu

The Card Phone, KY-O1L, Japonlar Kartvizit boyutunda telefon kullanmayı tercih edebilir. Ülkede Kartvizit Kullanımı oldukça popüler. NTT Docomo'nun müşterilerine sunmaya hazırlandığı yeni telefon.

Kartvizit Boyutunda Card Phone, Japonlar için Kartvizit Kullanımı Vazgeçilmez!

Kartvizit kullanımı özellikle Japon iş adamları arasında oldukça yaygın kullanılmaya devam ediyor. Güncel iş yaşamının gerçek bir parçası. Bu yüzde ülkenin en büyük operatörlerinden birisi Kartvizitliğin içine sığabilecek kadar küçük telefonların kullanıldığını görmek istiyor.

“Card phone” KY-O1L Kyocera tarafından yapıldı ve gelecek ay NTT Docomo’a geliyor.

Kredi Kartı ile aynı boyutlarda, 5.3mm kalınlığında ve 47 gram ağırlığında. Bu haliyle dünyanın en ince ve en hafif telefonu özelliğini taşıyacak. 2.8 inçlik e-paper screen ekranı, LTE Desteği ve 380 mAh’lik bir bataryaya sahip. Kamera ve bir uygulama mağazası yok tabi ancak, bir web tarayıcısı var ve bu ekranda kullanmak eğlenceli olabilir.

Kullanıcı arayüzünü merak edenler için allta bir videoda var.

Card Phone – Bu gerçekten dünyanın en ince telefonu mu?

Muhtemelen aksini iddia edecek bir çok akıllı telefon üreticisi olabilir. Örneğin, 2016 Moto Z,  5.2mm kalınlığında geldi. Yani bu bir pazarlama hilesi bile olsa dikkat çekici.

Gelelim fiyatına, KY-O1L telefonun fiyatı 32.000 yen yani yaklaşık 300 dolar – cebinizde daha az şey taşımak için küçük bir bedel sayılabilir mi?

TheVerge