Sosyal Medya

Akıllı/Smart Cihazlar

Casio İlk Akıllı Saatini Tanıttı!

Casio CES 2016’da Android Wear‘lı akıllı saatini tanıttı.

Hesap makineli Casio saatlerin diğerlerinin yanında akıllı kaldığı dönemler çok geride kaldı. CES 2016’da Android Wear‘lı akıllı saatini tanıtan Casio, özellikle kullanıcıların outdoor deneyimini zenginleştirmek hedefiyle geliştirilmiş pek çok özelliğe sahip.

Kullanıcının yaptığı spora göre aktivite takibi yapabilen akıllı saatin 1,32 inçlik kadranında hız, seyahat edilen mesafe ve benzeri verileri görüntülemek mümkün. Saat bu veriler ışığında kullanıcıya mesela su içmesi gerektiği gibi çeşitli tavsiyelerde de bulunabiliyor. 50 metre derinliğe kadar su geçirmeyen Casio WSD-F10, doğa koşullarına da epey dayanıklı. Düşme, darbe ve benzeri durumlar karşısında askeri standartlarda dayanıklılık sergileyen akıllı saatte çift katmanlı ekran yapısı dikkat çekiyor. Tek renk ve renkli LCD olmak üzere iki katmanı bulunan kadranda sadece dijital göstergenin bulunduğu siyah beyaz LCD taraf çok az pil tüketirken, renkli LCD olan ekranda ise bildirimler, uygulamalar ve diğer akıllı saat özellikleri görüntüleniyor.

Yeşil, turuncu, siyah ve kırmızı olmak üzere dört çeşidi bulunan Casio WSD-F10, yükseklik ve basınç sensörünün yanı sıra akselerometre, jiroskop ve dijital pusulaya da sahip. Mikrofonu ve titreşim özelliği de bulunan akıllı saat normal kullanımda bir gün pil ömrü vadederken, Timepiece modunda, yani siyah beyaz LCD ekran açık olduğu süre boyunca bir ay şarj etmeden kullanılabiliyor.

Akıllı saatin çıkış tarihi kesin olmamakla birlikte Nisan 2016 olacak gibi görünüyor.