Sosyal Medya

Akıllı/Smart Cihazlar

CNC performansında devrim yaratan teknolojilere büyük ilgi

Mitsubishi Electric, “CNC (D)evrimine Katılın” mottosuyla MAKTEK Fuarı’na katıldı. Alanında ilk ve tek yerleşik Wi-Fi'ye sahip olan, sezgisel ve kullanımı kolay arayüzüyle üstün performans sunan M8V serisi CNC kontrol üniteleri, şirketin fuardaki yıldız ürünü oldu.

CNC performansında devrim yaratan teknolojilere büyük ilgi

Mitsubishi Electric makine sektörünün geleceğini şekillendiren yeni M8V CNC kontrol serisi ile MAKTEK Fuarı katılımcılarından tam not aldı…

Teknoloji devi Mitsubishi Electric, makine sektörünün Avrasya’daki en büyük buluşmasına ev sahipliği yapan MAKTEK AVRASYA Fuarı’na katıldı. İleri otomasyon teknolojileriyle sanayiye yüksek katma değer sağlayan Mitsubishi Electric, Türkiye’de ilk kez tanıttığı M8V serisi içinde yer alan M80V ve M800V CNC kontrol üniteleri ile sektör profesyonellerinin beğenisini kazandı. Akıllı üretim anlayışında ve otomasyonun geleceğinde çığır açan özellikleriyle fuarın en dikkat çeken teknolojileri arasında yer alan bu yeni seri ile şirket, katılımcılardan yoğun ilgi görürken “CNC (D)evrimine Katılın” mottosuyla altı gün süren bir teknoloji deneyimi sundu.  

İnovatif CNC ürünleriyle özellikle metal işleme sektörü başta olmak üzere dünya genelinde birçok alanda müşterilerine ve sektöre değer katacak çözümler sunan Mitsubishi Electric, “CNC (D)evrimine Katılın” mottosuyla MAKTEK Fuarı’na katıldı.

Alanında ilk ve tek yerleşik Wi-Fi’ye sahip olan, sezgisel ve kullanımı kolay arayüzüyle üstün performans sunan M8V serisi CNC kontrol üniteleri, şirketin fuardaki yıldız ürünü oldu.

Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri Mekatronik CNC Departman Müdürü Hakan Aydın

CNC işlemlerinde yeni nesil çözümlerin bir temsilcisi olan M8V, müşterilerin verimliliklerini artırıyor ve akıllı imalat uygulamalarının hayata geçirilmesine yardımcı oluyor. Fuarda seri içinde yer alan M80V ve M800V ürünlerinin yanı sıra yüksek kalite PLC, Servo, Inverter, HMI ve robot gibi endüstriyel otomasyon ürünlerinin de yer aldığını söyleyen Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri Mekatronik CNC Departman Müdürü Hakan Aydın, altı gün süren fuar kapsamında üreticilerden tam not aldıklarını belirtti.

Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri Mekatronik CNC Departman Müdürü Hakan Aydın

Akıllı, kullanıcı dostu ve emniyetli

Dijital dönüşüm stratejilerini desteklemek için geliştirilen yeni M8V serisinin fuarın en dikkat çeken teknolojileri arasına girdiğini belirten Hakan Aydın;

“Makine imalatçılarının yakın markaja aldığı bu seri, verimliliği artırırken akıllı imalat uygulamalarına olanak tanıyor. WLAN ağlarına doğrudan bağlanabilen ilk ve tek CNC çözümü olan M8V denetleyici serisi, veri odaklı akıllı imalat için gelişmiş IIoT’un hayata geçirilmesinde kilit rol üstleniyor. Kullanıcılar, bu seri ile tablet gibi bağlı cihazlar ile herhangi bir yerde ve zamanda CNC tezgâh takımlarını takip edebiliyor. M8V, özgün parazit giderme ve esnek tasarımı sayesinde makinelerin güvenilir bir şekilde izlenmesine imkân tanıyor. Ayrıca G-kod uzmanlığına sahip olmayan çalışanların bile kolaylıkla etkileşim kurabileceği bir denetleyiciye dönüşüyor. Etkileşimli panel ara yüzü, akıllı telefon kullanmaya benzer bir kullanıcı deneyimi sunarak 4 noktalı çoklu dokunma hareketlerini destekliyor” dedi.

Kalite yükseliyor, çevrim süresi ve takım hataları azalıyor

Özel bir CPU, yenilikçi OMR-CC kontrol teknolojisi ve otomatik kesme yükü kontrolü gibi teknolojilerle işleme sürelerinin çok kısaldığını söyleyen Hakan Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu seri ile yüksek hassasiyete sahip sonuçlar elde edebiliyoruz. M8V, yüksek kalitede üretim yapmayı mümkün kılarken çevrim sürelerini önceki modellere kıyasla yüzde 11 oranında azaltıyor. Aynı zamanda takım yolu hatalarını da yüzde 15 oranında düşürüyor. Talaşlı işleme merkezlerinde yüksek sayıda akslar ile dakikada 540 kilo-blok kod gibi iki katına çıkan ince işleme kapasitesi, metal işleme uygulamalarına da avantajlar sağlıyor.”

Deneyimli ve yetkin ekiple sorunsuz hizmet

Mitsubishi Electric’in yüksek teknoloji ürünleriyle metal işleme sektörü başta olmak üzere birçok alanda üreticilere değer katacak çözümler sağladıklarını söyleyen Hakan Aydın;

“Bir yandan mevcut ürünlerimizi müşteri geri dönüşleri ve ihtiyaçları doğrultusunda geliştirirken diğer yandan bir sonraki ürün grubu için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bütünleşik bir hizmet anlayışı ile satış öncesinde ve sırasında olduğu kadar satış sonrası hizmetlerde de titiz ve kapsamlı bir çalışma yürütüyoruz. Deneyimli ve yetkin ekiplerimizle müşterilerimize sorunsuz bir hizmet sunmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.