Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

Dassault Systèmes Mobile World Congress 2023’te

Dassault Systèmes, 27 Şubat - 2 Mart tarihleri arasında Barselona'da düzenlenen Mobile World Congress (Mobil Dünya Kongresi) 2023'e katılım gösterdi.

Dassault Systèmes Mobile World Congress 2023’te

Sanal İkiz Deneyimleriyle Yüksek Teknoloji İnovasyonunu Güçlendirdi…

 

Dassault Systèmes, 27 Şubat – 2 Mart tarihleri arasında Barselona’da düzenlenen Mobile World Congress (Mobil Dünya Kongresi) 2023’e katılım gösterdi. 3DEXPERIENCE platformunun kullanıcılara sunduğu imkanları katılımcılarla paylaşan Dassault Systèmes, yüksek teknoloji üreticilerinin bu imkanlar sayesinde sürdürülebilir inovasyonlarını güçlendirebileceklerinin altını çizdi.

 

Yeni nesil bilgi işlem ve özel 5G dijital altyapısı, Endüstri 4.0’ın üreticiler tarafından benimsenmesini sağlıyor. Dijital dönüşüm ve süreç otomasyonunun karmaşıklığı ise geleneksel dijital yaklaşımların ötesine geçmeyi gerektiriyor. 3DEXPERIENCE platformu ile yaratılan sanal ikiz deneyimleri, bilimsel ve fiziksel olarak doğru verilerden, iş birliklerinden, modellemelerden ve simülasyonlardan yararlanıyor. 3DEXPERIENCE bu sayede ürünleri ve süreçleri, tasarlamayı, doğrulamayı ve işlemeyi kolaylaştırıyor.

 

Dassault Systèmes, etkinlikte gerçekleştirilen kapsamlı deneyimler, toplantılar ve açık oturumlar aracılığıyla sanal ikiz deneyimlerinin değer zinciri boyunca dönüşümdeki rolünü gözler önüne serdi. Şirketin öne çıkan etkinlikleri ise şöyle oldu:

  • Stantta sergiledikleri; özel ağlar ve uç bilgi işlemleri, akıllı şekilde üretilmiş sanal ikizler, bağlantılı cihaz mühendisliği, yarı iletken ve simülasyon odaklı inovasyon üzerine beş farklı kullanım senaryosu ile bir tesiste yeni ve verimli 5G ağ altyapısı işbirliğine dayalı uygulamaları simüle edecek havacılık ve uzay montaj hattının özel sanal gerçeklik deneyimi;
  • Dassault Systèmes yöneticilerinden EMEAR Başkan Yardımcısı Olivier Ribet’nin “Çiplerden ağlara sanal ikiz deneyimleri” sunumunu gerçekleştirdiği, geleceğin yüksek teknoloji trendlerini konu alan genel oturum, ardından Yüksek Teknoloji Endüstrisi Başkan Yardımcısı Stéphane Sireau’nun moderatörlüğünde gerçekleştirilen “Endüstri 4.0’ın benimsenmesini destekleyen dijital altyapılar” konulu ve Sürdürülebilirlik Direktörü Philippine de T’Serclaes moderatörlüğünde gerçekleştirilen “Sürdürülebilirlik: e-atıktan döngüselliğe” başlıklı tartışma oturumları;
  • Endüstri, Pazarlama ve Sürdürülebilirlikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Florence Verzelen’in katılımıyla yeni nesil akıllı mobilite, zorlukları ve ileri görüşlülük üzerine “İmkansıza Ulaşmak” adlı açık oturum ve İş Hizmetleri Endüstrisi Başkan Yardımcısı Taherah Kuhl eşliğinde, rekabetçi iş avantajı sağlayan big data ve gelişmiş mobil teknolojinin kullanımı üzerine “Hızın Ötesinde Teslimat” adlı açık oturumlar.