Sosyal Medya

Akıllı/Smart Cihazlar

Deezer’a artık Apple HomePod’da Sesli Kontrolle erişilebiliyor

Küresel online müzik hizmeti Deezer, artık sesli kontrolle istenilen parçayı HomePod ve HomePod mini'de çalıyor.

Deezer’a artık Apple HomePod’da Sesli Kontrolle erişilebiliyor

Apple HomePod’da Deezer’la şimdi tek bir sözünüzle müziğe ulaşmak mümkün. Apple’ın akıllı hoparlörlerinde Sesle Kontrol artık Deezer Premium, HiFi, Aile ve Öğrenci aboneleri tarafından kullanılabiliyor.

Küresel online müzik hizmeti Deezer, artık sesli kontrolle istenilen parçayı HomePod ve HomePod mini’de çalıyor.

Akıllı hoparlör sahiplerinin %70’inin düzenli olarak müzik çalmak için ses kontrolünü kullanıyor.  Şimdi iOS kullanıcısı Müzik severler, Deezer’ı varsayılan müzik hizmeti olarak ayarlayabiliyor ve Siri’den 73 milyon parçadan oluşan küresel kataloğumuzdan herhangi bir şarkıyı çalmasını isteyebiliyor.

Tüm ücretli aboneler iOS 14.3 ve üzeri ve HomePod’daki en son yazılım ile “Hey Siri, Flow’umu çal” gibi hatırlaması kolay bir dizi komut vermek için seslerini kullanabilir ve sevilen parçaların sonsuz bir karışımının yanı sıra yeni sanatçılar keşfedilmesine yardımcı olacak önerileri de dinleyebilir.

Ses kontrolü ayrıca belirli parçaların, sanatçıların, albümlerin, favorilerin veya çalma listelerinin çalınmasna da olanak tanıyor. Deezer varsayılan olarak  ayarlanmadıysa, “Hey Siri, Deezer’da Bad Bunny çal” veya “Hey Siri, ‘Dance Monkey’i çal” gibi komutun sonunda “Deezer’da” denmesi yeterli olacak. Ayrıca parçaları beğenilebilecek, tekrarlı olarak veya karışık sıralamada çalınabilecek. **

Deezer HiFi aboneleri de parçaları yüksek kaliteli sesle dinlemek için HomePod ve HomePod mini’lerini kullanabilecek.

Deezer İş Ortaklığı Çözümleri Direktörü Nicolas Pinoteau “HomePod sayesinde dinleyicilerimiz ses kalitesinden ödün vermek zorunda değil. HiFi kullanıcıları, en sevdikleri melodileri gerçek kayıpsız sesle dinlemeye devam edebilirler. Ancak merak etmeyin, HiFi’niz olmasa bile, Apple HomePod’daki Deezer, aynı anda birden fazla iş yapmanız gerekiğinde veya gözlerinizi ve parmaklarınızı rahatlatmak istediğinizde mükemmel bir ev arkadaşıdır, “dedi.

HomePod ve HomePod mini üzerindeki Deezer, Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, Japonya, Meksika, İspanya, Birleşik Krallık ve ABD’de mevcuttur. ***

Deezer’ı Apple HomePod veya HomePod mini’de kullanmaya başlamak için, Deezer uygulamasını başlattığınızdan ve hesabınızı ayarlarınızdan hoparlöre bağladığınızdan emin olun.