Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

DeFacto, “Türkiye’nin En Mutlu İşyeri” seçildi

DeFacto, çalışanlarını aşık edecek yaratıcı uygulamaları, yeni nesil uzaktan çalışma modelleri ve teknoloji dönüşümüyle yarattığı çevik iş kültürü ile çalışan memnuniyeti alanında Türkiye’nin en iyi şirketleri arasında yer alıyor.

DeFacto, kapsamlı ve yenilikçi İK uygulamaları ile ‘Türkiye’nin En Mutlu İşyeri’ seçildi

  • DeFacto, çalışanlarını aşık edecek yaratıcı uygulamaları, yeni nesil uzaktan çalışma modelleri ve teknoloji dönüşümüyle yarattığı çevik iş kültürü ile çalışan memnuniyeti alanında Türkiye’nin en iyi şirketleri arasında yer alıyor.
  • Şirket bu çalışmalarının başarısını son olarak Happy Place to Work Araştırmasında kazandığı “Türkiye’nin En Mutlu İşyeri” ödülü ile kanıtladı.
  • Çalışanlarının araştırma anketine verdiği oylarla ve kapsamlı bir insan kaynakları değerlendirmesi sonucu DeFacto, giyim sektöründe en yüksek puanı elde ederek ödülün sahibi oldu.

Türkiye’de perakende ve teknoloji alanındaki atılımları ile hazır giyim ve moda sektörünün öncüleri arasında yer alan DeFacto, çalışanlarının mutluluğu için gerçekleştirdiği çalışmalarla da ulusal ve uluslararası çapta başarılara imza atıyor. Bu kapsamda şirket son olarak Türkiye’nin En Mutlu İşyerleri Araştırması’nda, giyim sektöründe en yüksek puanı alarak ödüle layık görüldü.

Happy Place to Work Araştırma Eğitim Danışmanlık ve Capital Dergisi iş birliği ile düzenlenen araştırmanın ilk aşamasında çalışan anketinde yüksek bir başarı elde eden şirket, ikinci aşamadaki insan kaynakları değerlendirmesinde de sektör üzerinde bir performansla Happy Place to Work – Mutlu İşyeri ödülünü almaya hak kazandı.

Böylece kendi sektöründe Türkiye’nin En Mutlu İşyeri seçilen DeFacto, ‘Mutluluk’ alanına yaptığı yatırımlarla tanınıyor ve bu alanda sektöre yön veren çalışmalara imza atıyor.

Ateş: “Ezber bozan uygulamalarımızla sektörün çehresini değiştiriyoruz”

DeFacto CEO’su İhsan Ateş, “Çalışanlarımızın oyları ve bağımsız değerlendirmeler sonucu, sektörümüzde ‘Türkiye’nin En Mutlu İşyeri’ ödülüne layık görülmek, bizler için gurur verici bir başarı.

DeFacto, kurulduğu ilk günden itibaren çalışanlarını şirketimize aşık eden uygulamaları ile büyüyor ve gelişiyor. Bu kapsamda kurduğumuz Mutluluk Müdürlüğümüz 10 yılı aşkın süredir hem şirketimize hem de sektörümüze yenilikçi ve yaratıcı uygulamalar kazandırıyor. Çalışanlarımızın hem iş hem de özel hayatlarındaki esenliklerine katkı sağlayacak programları tasarlıyor. Bunlara birkaç örnek vermek gerekirse; eşitlik, çeşitlilik ve kapsayıcılık alanında uluslararası çapta ilgi gören çalışmalara imza atıyoruz. 93 ülkede 15 bine yakın çalışanımızla birlikte çok kültürlü olmaktan gurur duyuyoruz. Ayrıca çalışanlarımızın yaklaşık %60’ı kadınlardan oluşuyor ve ‘Mutlu Kadın Hareketi’ ile de toplumsal cinsiyet eşitliğine güçlü bir yatırım yapıyoruz.

Eşzamanlı olarak çalışanlarımızı yeni nesil iş dünyasına hazırlamayı ve onlara bu dünyanın ilk örneklerini sunmayı bir misyon olarak ele alıyoruz. Bugün sadece sektörümüzde değil, iş dünyasında da ilkler arasında olan ‘uzaktan çalışma’ modelimiz bunun önemli bir kanıtı. Artık hem ülkemizden hem de dünyanın dört bir yanından çalışanlarımız DeFacto’nun en iyiyi sunma yolculuğuna mekan sınırı olmadan hizmet edebiliyor.

DeFacto olarak birlikte anlamlı hedeflerle toplumsal ve çevresel değer üretmenin öneminin de farkındayız. Bu doğrultuda şirketimizde yarattığımız bu kıymetli kültürü Mutluluk Elçileri ile toplumumuza taşıyoruz. Her yıl çeşitli iş birlikleri ile yaşama dokunan ve çözüm üreten sosyal sorumluluk projelerine imza atıyoruz. Çünkü inanıyoruz ki; ‘mutluluk herkesin hakkı’” şeklinde konuştu.

DeFacto, ‘Mutluluk Bize Yakışır’ programı ile çalışanları için iş ve özel hayatlarında denge ve esenlik için gelişim olanakları sunuyor. Ayrıca alanlarında uzman konuk isimlerle online webinarlar, şirket içi online turnuvalar, keyifli atölyeler, ödül törenleri, anlık aktiviteler ve çalışan buluşmalarıyla ekiplerini destekliyor.

Ayrıca şirket, DeFacto Business Academy ile de yeni nesil iş hayatına uygun eğitim modülleriyle çalışanlarının sürekli gelişimine destek oluyor. DeFacto şimdiye dek bu platformda 195 bin programda 90 bin saate yakın eğitim sundu ve sektördeki insan kaynağının gelişimine katkı sağladı.

Tüm bu çalışmaları ile Defacto, Happy Place to Work – Türkiye’nin En Mutlu İşyerleri Araştırması’nda giyim şirketleri arasında en yüksek puanı alarak sektöründe ‘Türkiye’nin En Mutlu İşyeri’ olarak gösterildi.