Sosyal Medya

Oyun Dünyası

Dereceli mod ve gamepad desteği artık Heavy Metal Machines’de!

Dereceli mod ve gamepad desteği artık Heavy Metal Machines’de. Rakip oyunculara karşı yeteneklerinizi test etmek için mücadeleci yeni mod.

Dereceli mod ve gamepad desteği artık Heavy Metal Machines’de!

Dereceli mod ve gamepad desteği ile rekabet bir üst seviyeye çıkıyor.

Metal League ile ödüller dağıtmaya devam eden Heavy Metal Machines, gamepad desteğiyle birlikte oyun deneyimini sürücüler için farklılaştırıyor. Ayrıca yeni gelen dereceli mod ile artık rekabeti bir üst seviyeye taşıyabilir, kimin en iyi olduğunu gösterebilirsiniz!

Rakip oyunculara karşı yeteneklerinizi test etmek için mücadeleci yeni mod ve yeni oynayış tarzını beraberinde getiren gamepad desteği, MOBA türünde ücretsiz araba savaşı oyunu Heavy Metal Machines’e geldi. Sezon 5: Rockaway Beach’in gelişi ile oyuncuların ödül kazanmaları ve rakiplerine becerilerini göstermelerine olanak sağlayacak bu yenilikler Heavy Metal Machines evreninde rekabetin dozunu artıracak.

Dereceli mod ile sürücüler büyük bir rekabete girişecek

Mücadeleci ruhun ön plana çıkacağı ve yediden yetmişe tüm sürücülerin derecelerini belirlemek için kıyasıya mücadele edecekleri dereceli mod artık aktif. Bu yeni maç arama özelliği oyuncuları “Bronz”, “Gümüş”, “Altın” ve özel “Heavy Metal Kümesi” gibi kümelerden birine yerleştirecek. Bu kümelerden her biri 5 alt kümeye ayrılıyor.

Dereceli mod ve gamepad desteği artık Heavy Metal Machines’de!

“Bronz V” kümesinden başlayan bu derecelendirmeler ve “Altın I” kümesindeki en yüksek puana sahip oyuncular için özel olarak ayrılan “Heavy Metal” kümesine doğru yükseliyor. Ayrıca derece sıralamaları, oyuncuların ve arkadaşlarının tüm sürücüler arasındaki mevcut küme konumunu da gösterecek. Dereceli mod her oyuncunun bireysel performansını sürekli olarak lider sıralamalarındaki yerlerine yerleştirecek ve diğer oyunculara sergileyecek.

Sıralamalarda yer almak için sürücülerin en az 5 eşleşmeye (özel eşleşmeler sayılmaz) solo veya duo olarak katılarak tamamlamaları gerekir. Sıralamalı mod oyunlarındaki mücadeleler “Metal God” ve “Temple of Sacrifice” arenalarında 4’e 4 şekilde oynanan maçlarla gerçekleşecek. Dereceli mod, yaklaşık 5 aylık sezonlara bölünecek ve sürücüler, sezonda ulaştıkları en yüksek kümeye göre özel oyun içi ödüller kazanacak.

Gamepad ile sürücüler oyun deneyimlerini farklılaştırabilecek

Sürücüler fare, klavye ve oyuna yeni gelen güncellemeyle her modda gamepad kullanarak arenalarda yarışabilecek. Sol joystick hareketi ve sağ joystick kamerayı kontrol ederken, diğer tuşlar aracın silahlarını kullanma imkânı sunuyor. Xbox 360, Xbox One ve PlayStation 4 ve varsayılan gamepadler oyun ile uyumlu ve seçenekler menüsünün “Komutlar” sekmesinde özelleştirilebilir. Bu gamepadlerden birini bağladıktan sonra, oyun otomatik olarak tanımlayacak ve oyun ara yüzünde simgesini ekrana getirecek. Diğer modeller ise varsayılan simgeler olarak Xbox 360 simgesiyle gösterilecek.

Rekabetin kızıştığı bir başka Metal League’e az kaldı!

Brezilyalı stüdyo Hoplon tarafından geliştirilen Heavy Metal Machines, oyuncuların arenalardaki patlayıcı bombaları kontrol etmek için savaştığı ve Rock’n Roll’un esin kaynağı olduğu, kıyamet sonrası ücretsiz bir aksiyon MOBA oyunudur. Tüm bu özelliklerin yanı sıra, 10 Ağustos 2019’da yeni Metal League ile başarılı oyuncuları ödüllendirmeye devam ediyor. Arkadaşlarınla veya tek başına, kıyasıya mücadeleden ödüllerle ayrılmak için motorunu kontrol et, silahlarını doldur! Takım arkadaşları arıyorsanız, resmi Heavy Metal Machines Discord kanalına katılarak takımınızı kurabilir veya bir takıma katılabilirsiniz. Topluluk yöneticileri yardım için daima hazır. Metal Lig’e katılmak için seviyenizin hiçbir önemi yok, her seviyeden sürücü katılabilir. Discord kanalına ise bu linkten ulaşabilirsiniz: http://bit.ly/2Q067ai

Ayrıca ücretsiz olarak oyunu Steam üzerinden indirmek için buraya, resmi sitesinden indirmek için ise buraya tıklayabilirsiniz. Heavy Metal Machines hakkında daha fazla bilgi edinmek için Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarından oyunu takip edebilirsiniz.

Heavy Metal Machines hakkında daha fazla bilgi için resmi siteyi ziyaret edebilir, Facebook, Instagram ve Twitter‘da oyunu takip edebilirsiniz.