Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

Dijital Ekonomi Yayın Hayatına Başladı

Dijital Ekonomi Yayın Hayatına Başladı

Sentez Medya Grubu bünyesinde çevrim içi bir içerik platformu olarak faaliyet gösterecek olan Dijital Ekonomi yayın hayatına başladı. Kuruculuğunu Musa Savaş’ın yaptığı Dijital Ekonomi’de, deneyimli gazeteciler Cem Kıvırcık ve Fikri Türkel ise yayın danışmanlığı görevini yürütüyor.

Dijital Ekonomi, kendisini; başta ekonomi olmak üzere hayatın her alanına ilişkin okuyucuların merak edebilecekleri, istedikleri konularda mümkün olduğunca yalın ve net bilgi alabilecekleri yeni nesil bir dijital medya platformu olarak tanımlıyor.

Savaş, yeni hayata geçirdikleri bu çevrim içi platform hakkında şunları söylüyor:

“Dijital Ekonomi’nin insana ve hayata dair her konuda söyleyecek bir sözü ve araştıracağı bir konu var. Ayrıca bu platformun yayın çerçevesine uygun olarak gerçekleştirmeyi planladığımız etkinlikler de bulunuyor. Ayrıca sitemiz, yayın ilkelerimize uygun olmak şartı ile eli kalem tutan ve hayata dair söyleyecek sözü olan herkese açık bir yayın platformu.”

Savaş, Dijital Ekonomi’nin yayın ve meslek ilkeleri konusunda bir ilki taahhüt ettiklerini hatırlatarak şunları söyledi: “Dijital Ekonomi; Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hükümlerine uymanın yanı sıra Türkiye’nin önde gelen yayın meslek örgütleri olan Basın Konseyi, Bilişim Medyası Derneği (BMD), Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD), İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA), Kurumsal İletişimciler Derneği (KİD), Reklam Verenler Derneği (RVD), TOBB Medya ve İletişim Meclisi, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından imzalanan ‘İletişim ve Medya İlişkileri Yönetiminde Mesleki İlkeler’ deklarasyonuna uygun yayın yapmayı kabul ettiğini beyan eder.”

Sentez Medya bünyesinde yürüttükleri yayıncılık ve organizasyon faaliyetlerine ek olarak siber güvenlik ve kişisel verileri koruma üzerine beş senedir önemli zirveler yaptıklarını hatırlatan Savaş; ekonomi, yayıncılık ve şehirler konularında yeni zirveler ve ekonomi etkinlikleri gerçekleştirmeyi amaçladıklarını da sözlerine ekledi.


Sentez Medya Hakkında

Sentez Medya (Sentez Medya Ltd. Şti.), başta bilişim olmak üzere; telekom, siber güvenlik, kişisel verilerin korunması, uydu ve savunma alanında etkinlikler organize etmek ve yayıncılık faaliyetleri yürütmek amacıyla 2009 yılında, gazeteci Musa Savaş tarafından kuruldu. Sentez Medya, odağındaki kritik sektörlerin sağlıkla büyüyebilmesi için gereken ve sırası ile tüketiciler, üreticiler, üniversiteler, medya, STK’lar ve kamu otoritesinden oluşan altı paydaşı bir araya getirmek hedefiyle faaliyet gösteriyor.

Sentez Medya etkinlik organizasyonları kapsamında; e-Safe Ulusal Güvenlik Etkinlikleri ve Satcom Vision ile çevrim içi olarak gerçekleştirilen Dijital Gündem etkinliklerini düzenliyor.

Yayıncılık alanında; MaraMiro internet sitesi siber güvenlik ve kişisel verileri koruma alanında habercilik faaliyetleri yürütürken, Dijital Gündem internet sitesi ise bilişim, telekom, siber güvenlik, kişisel verilerin korunması, uydu ve savunma alanlarında güncel haberlere yer veriyor. Sentez Medya ayrıca; e-Safe TVSatcom Vision TV ve Dijital Gündem TV kanalları aracılığı ile YouTube platformu üzerinden düzenli olarak, bu etkinliklere ilişkin videolar yayınlıyor.