Sosyal Medya

Güncel Teknoloji

Dijital kimlik doğrulama, Metaverse ile daha önemli hale gelecek!

Dünyanın önde gelen dijital kimlik doğrulama şirketi OCR Labs, sanal avatarları oluştururken kilit rol oynayacak olan dijital kimlik doğrulama imkanı sayesinde Metaverse kullanıcılarının kendilerini güvende hissedeceğine dikkat çekiyor.

Dijital kimlik doğrulama, Metaverse’ün yükselişiyle daha da önemli hale gelecek

Oyun oynama, sosyalleşme, alışveriş yapma, öğrenme ve etkinliğe katılma gibi imkanları sayesinde Metaverse’teki gelişmeler pek çok kişi tarafından takip ediliyor. Dünyanın önde gelen dijital kimlik doğrulama şirketi OCR Labs, sanal avatarları oluştururken kilit rol oynayacak olan dijital kimlik doğrulama imkanı sayesinde Metaverse kullanıcılarının kendilerini güvende hissedeceğine dikkat çekiyor.

Dijital kimlik doğrulama alanında lider şirketlerden OCR Labs, popülerliği gün geçtikçe artan Metaverse‘te dijital kimlik doğrulamasının rolü hakkında bilgiler paylaşıyor.

Metaverse’te yer alabilmeleri ve imkanlarından faydalanabilmeleri için kullanıcıların dijital avatarlarını oluşturması gerekiyor. Bunun için de gerçek dünyada bir kimliklerinin olduğunu doğrulamaları ve avatarlarının gerçek sahibi olduklarını gösterebilmeleri çok önemli. Bu yüzden Metaverse’ün herkes için güvenli bir ortam olabilmesi için şirketlerin ihtiyaç duyduğu desteği sadece alanının en iyisi kimlik doğrulama sistemleri sağlayabiliyor.

Yakın geçmişte kripto paralar ve NFT’ler siber saldırganlar için ilgi çekici bir hedef haline geldi. Metaverse de eşyaların ve hizmetlerin kripto paralar ve NFT’ler üzerinden elde edilebileceği bir ortam olma yolunda ilerliyor. Bu doğrultuda kimlik doğrulama çözümlerinin, dış görünüşlerin özelleştirebileceği Metaverse’ün güvenli bir alan olmasına yardımcı olacağı değerlendiriliyor.

OCR Labs Uluslararası Genel Müdürü Russ Cohn

OCR Labs Uluslararası Genel Müdürü Russ Cohn, konuyla ilgili şunları söylüyor:

“IDC’ye göre Metaverse’ün 2025’e kadar 36 milyar dolar değere ulaşması bekleniyor ve bu sırada kişilerin yarattığı dijital suretler de kimliklere yeni bir katman ekliyor. Kimlik doğrulama süreci halihazırda pek çok fayda sağlıyor ancak Metaverse ile çok daha kritik bir öneme sahip olacak. OCR Labs olarak çözümlerimiz 230 bölgede, 142’den fazla dilde ve dizgide 16.000’den fazla kimlik belgesini başarıyla tanımlayabiliyor. OCR Labs olarak dünyayı Metaverse’e geçiş yaparken desteklemeye ve avatar sahiplerinin kendilerini doğrulamasına yardımcı olmaya hazırız. Çözümlerimiz sayesinde kimse dolandırıcı faaliyetlerde bulunmak amacıyla gerçek kimliğini gizleyemeyecek.”