Sosyal Medya

Sağlık

Dünya’da ilk ve tek olma özelliğine sahip Haşere Kontrol Sistemi!

İlaçlat CEO’su Yüksek Kimyager Yılmaz Seçkiner, “Tasarlamış olduğumuz Dünya’da ilk ve tek PCO (Haşere Kontrol) sistemi ile sektördeki boşluğu doldurmak için harekete geçtik."

DÜNYA’DA VE TÜRKİYE’DE BİR İLK PCO SİSTEMİ

Hijyen konusu yaşamın her alanında oldukça büyük önem taşıyor. Günlük yaşamda toplu kullanıma açık olan alanlar tehlike arz ediyor. Özellikle de işletmelerde hijyen sorunuyla beraber haşere gibi canlıların türemesi insan sağlığı için büyük tehdit oluşturuyor. Konuyla ilgili son zamanlarda kurumlar önlem almak ve hızlı çözümler üretmek için harekete geçiyor. Bu kapsamda, üretilen son teknoloji cihaz ile ilaçlama çalışmalarına hızlı ve kesin çözüm getirdiklerine dikkat çeken İlaçlat CEO’su Yüksek Kimyager Yılmaz Seçkiner, Dünya’da ilk ve tek olma özelliğine sahip PCO sistemi ile ayda 15 bin noktaya hizmet verdiklerini belirtti. Sistem ile birlikte mekanın hangi noktasında haşere girişi olduğu direkt tespit edilerek anında müdahale edilebiliyor…

AYDA 10 MİLYON KİŞİNİN HİJYENİNİ SAĞLIYORUZ

Sektörde büyük bir boşluk olduğuna dikkat çeken İlaçlat CEO’su Yüksek Kimyager Yılmaz Seçkiner, “Tasarlamış olduğumuz Dünya’da ilk ve tek PCO (Haşere Kontrol) sistemi ile sektördeki boşluğu doldurmak için harekete geçtik. Gıda firmalarından AVM’ lere, küçük işletmelerden büyük işletmelere kadar ayda 15 bin noktaya ulaşarak 10 milyon insanın bulunduğu yerde hizmet veriyoruz. Ayrıca, insan kaynağı sorununu ortadan kaldırarak haşerelerin yoğunlukta olduğu alanların tespit edilebilmesi ve anında müdahale imkânı bulunuyor olması işletmeler için oldukça büyük bir avantaj sağlıyor” diye konuştu.

SEKTÖRÜN GLOBALDEKİ BÜYÜKLÜĞÜ 19 MİLYAR DOLAR

Geçtiğimiz yıllarda haşere kontrol sektör büyüklüğünün globalde 19 milyar dolar olduğunu belirten Seçkiner, 2025 yılında ise sektörün 27 milyar dolara ulaşmasının beklendiğini ifade etti. Ayrıca, 2011 itibarıyla her yıl yüzde 100 ciro artışı yaşanan sektörde, 2022 yılı global pazarlarında 5 milyon dolar ciroya ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

Aynı zamanda, franchising olarak her bölgenin en gelişmiş illerini öncelikli hedefleri arasında tuttuklarını ifade eden Seçkiner, “İleri teknolojiyi sektörün her alanında uygulamayı amaçlayarak tasarladığımız hizmeti son derece şeffaf bir şekilde herkesin hizmetine sunma çabası içerisindeyiz. Sistemin QR kod ile kolayca edinilebilmesi uçtan uca her şeyi kontrol altına alan bu yapı ile müşterilerimize güven sağlıyoruz” diye ekledi.


İLAÇLAT HAKKINDA: 

2011 yılında İzmir’de YST Kimya markasıyla çalışmalarına başlayan şirket, 2017 yılında Seçkiner Teknoloji Ve Kimya Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi unvanıyla faaliyetlerine devam ediyor. Kurumsal hizmet ve tüketici odaklı hizmet altyapısıyla sektörün öncülerinden biri olan firma, İlaçlat.com projesiyle haşere sorunlarına en hızlı ve kesin çözümü sunmaktadır. Şirket, kendine özgü raporlama yazılımları ve teknoloji çalışmaları ile birlikte Haşere Kontrol Sektörü Endüstri 4.0 üzerinde çalışmalar yürütmektedir.