Categories: Güncel Teknoloji

eBay PayPal Yerine Kendi Entegre Ödeme Sistemine Geçiyor

eBay PayPal’ı Bırakıyor!

eBay PayPal Yerine Kendi Entegre Ödeme Sistemine Geçiyor. eBay Netflix ve Uber’in Kullandığı Entegre Ödeme Sistemini Kullanmaya Hazırlanıyor.

eBay yakında ana ödeme seçeneği olarak PayPal’ı bırakıyor. Dünyaca ünlü açık arttırma şirketi PayPal Yerine Kendi Entegre Ödeme Sistemine Geçiyor. Söz konusu değişiklik ile web sitesinin daha sorunsuz bir ödeme deneyimi sunmasını amaçlıyor.

eBay PayPal ikilisi yıllardır sıkı bir işbirliği içinde hareket ediyor.Şirketin Hali hazırda devam eden bir sözleşmesi var bu sözleşme 2023 yılına kadar devam ediyor.

Bu sıkı ve alışılmış ilişki dünyaca ünlü açık artırma sitesinin; Amsterdam merkezli Adyen şirketi tarafından inşa edilmiş entegre bir ödeme sistemi sunmaya karar verdiği için yakın gelecekte değişecek.

Arka Planda Netflix ve Uber’in Entegre Ödeme Sistemi Kullanılacak

Adyen’in entegre ürünü (zaten Netflix ve Uber tarafından kullanılmış) tamamen bir arka uç ödeme hizmeti olduğu için bu hareket daha kesintisiz bir ödeme deneyimine yol açacak; ödeme yapmak için başka bir web sitesinde oturum açmaya gerek kalmayacak.

2018 yılının ikinci yarısı gibi yeni ödeme sistemiyle karşılaşabiliriz. Muhtemelen e-ticaret devi ilk önce Amerika müşterilerinde küçük çaplı denemeler yapabilir. Ancak yeni ödeme sisteminin 2019 yılında tam olarak devre alınması planlanıyor. Tüm satıcıların 2021 yılına kadar yeni sisteme geçmesi hedefleniyor.

eBay ve PayPal arasındaki anlaşma 2023 Temmuz ayında son buluyor. Bu tarihten sonra yenileneceğine dair bir bilgi henüz yok.

Açık artırma sitesinin yaptığı açıklamaya göre, kendi ara ödeme sistemini sunmak, satıcıların tüm işlemlerini kolayca izleyebilecekleri merkezi bir konsol oluşturmasına izin verecek. Buna ek olarak satıcıların ödemesi gereken ödeme işlem masraflarını düşürecek.

Recode bu değişiklikle düşük ödeme ücretleriyle bile bu ödeme gelirlerinden; eBay’in 2 milyar dolar ek gelir elde etmesini bekliyor.

Bu noktada piyasa değeri olarak eBay’dan daha büyük olan PayPal’ın bundan çok büyük yara alıp almayacağını ve hisse değerlerinin düşüp düşmeyeceğini ileri zamanlarda göreceğiz.

 

 

Behti Soykan

Recent Posts

Facebook ve Qualcomm Şehirlere Süper Hızlı WiFi Getiriyor

Facebook ve Qualcomm Şehirlere Süper Hızlı WiFi Getiriyor Facebook yüksek hızlı kablosuz internet üzerinde çalışmak için Qualcomm ile birlikte çalışıyor.…

10 saat ago

Samsung Galaxy S8’in Light Sürümü Çin’de Satışa Sunuldu

Samsung Galaxy S Light Luxury Daha Ucuz Fiyatlı Galaxy S8 Samsung Galaxy S8'in Light Sürümü Çin'de Satışa Sunuldu. Samsung Galaxy S…

13 saat ago

İlk NVIDIA G-Sync HDR Monitör Satışa Çıktı, Ama Fiyatı Çılgınca!

Acer'ın Predator X27 Modelinin harika özellikleri var, ama bu fiyat çılgınca. İlk NVIDIA G-Sync HDR Monitör Satışa Çıktı. Acer Predator…

16 saat ago

UBER’den Ramazan Hediyesi, iftardan Sahura Yüzde 20 İndirim

Uber Ramazan Ayı Boyunca Sizi İndirimli Taşıyacak! UBER’den Ramazan Hediyesi, iftardan Sahura Yüzde 20 İndirim. Uber, Ramazan ayı boyunca hafta…

17 saat ago

Audi Q8 5 Bölümlük Mini Diziyle Tanıtılıyor, Q8 UNLEASHED İZLE

Audi Q8’i diziyle tanıtıyor! Audi Q8 5 Bölümlük Mini Diziyle Tanıtılıyor, Q8 UNLEASHED İZLE. https://youtu.be/GmxYPpg52Yc Audi merakla beklenen SUV’u Q8’in…

3 gün ago

ASUS ZenBook Pro 15 UX550GD, Intel i9 CPU ve 4K Ekrana Sahip

Intel'in en yeni taşınabilir işlemcisinin Kullanıldığı ASUS ZenBook Pro 15 ! ASUS ZenBook Pro 15 UX550GD, Intel i9 CPU ve…

3 gün ago