Sosyal Medya

Fintech

Eğitim Teknolojileri Girişimi Hub21 Learning 300 Bin Dolar Yatırım Aldı

Didem Cikse ve Sylvain Roussarie tarafından iki yıl önce kurulan Hub21 Learning, ilk yatırım turunu tamamladı. Angel Effect`in de aralarında yer aldığı tura katılan melek yatırımcıların çoğunluğu, Hub21'in kendi çocuklarının eğitimine sunduğu katkıyı takdir etmenin yanı sıra binlerce çocuk üzerindeki etkisini değerli bulan Hub21 ebeveynlerinden oluşuyor.

Eğitim Teknolojileri Girişimi Hub21 Learning 300 Bin Dolar Yatırım Aldı

Kadın liderliğindeki girişim, 7-17 yaş aralığındaki öğrencilerin gelecekteki iş hayatlarında gerekli teknik becerilerde uzmanlaşmasını sağlayan küresel bir topluluk oluşturuyor.

Didem Cikse ve Sylvain Roussarie tarafından iki yıl önce kurulan Hub21 Learning, ilk yatırım turunu tamamladı. Angel Effect`in de aralarında yer aldığı tura katılan melek yatırımcıların çoğunluğu, Hub21’in kendi çocuklarının eğitimine sunduğu katkıyı takdir etmenin yanı sıra binlerce çocuk üzerindeki etkisini değerli bulan Hub21 ebeveynlerinden oluşuyor. Tohum öncesi yatırım turunda Analytica House Kurucusu Kıvanç Ünal, Mesmerise Global Chief Innovation Officer Erenşah Ayanlar ve 212 Partner Ali Karabey bu yolculukta ekibe destek olmak için Hub21’e danışma kurulu üyesi olarak katıldı.

Gelirlerinin yüzde 30`unu Turkiye dışından elde ettiklerini belirleyen Hub21 Learning Kurucu Ortağı Sylvain Roussarie, tohum yatırımı sonrasında İngiltere pazarına açılmayı hedeflediklerini açıklayarak,

“İlk günden bu yana dünya çapında faaliyet gösteren bir girişim olduk. Türkiye’de bir Türk ve bir Fransız tarafından kurulurken, 2 yıldan kısa bir süre içinde 10’dan fazla ülkeden 500’den fazla öğrenci Hub21 topluluğuna katıldı. 4 farklı milletten oluşan çekirdek ekibimiz ve 5 farklı ülkede yaşayan eğitmenlerimiz uluslararası bir eğitim topluluğu kuruyoruz” dedi.

Hub21’in yüzde 60 kadın istihdam oranı ile kadınların öncülüğünde yükselen bir teknoloji şirketi olduğunun altını çizen Hub21 Learningin CEO’su ve Kurucu Ortağı Didem Cikse sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ekip olarak genç kızlara eşit imkanların tanınması ile STEM alanlarındaki cinsiyet farkını kapatmayı arzuluyoruz. Bu doğrultuda Hub21forGirls projelerimizi 7-17 yaş arasındaki kızlar odağında yürüterek teknoloji alanında çalışan kadınlara yönelik önyargılarla mücadele etmeyi ve daha fazla kız öğrenciyi STEM alanlarına kazandırmayı hedefliyoruz.”

UNDP ve Google for Startups programlarına seçildi

Hub21 Learning ekibi Google for Startups tarafından desteklenen Huge Things Accelerator programını tamamladı. Ayrıca Hub21, İngiltere Uluslararası Ticaret Departmanının Küresel Girişimci Programı tarafından destekleniyor ve kısa süre önce UNDP ve Koç Holding ortaklığında yürütülen Boost Programına seçildi.

Hub21 Learning, 7-17 yaş aralığındaki öğrencilere kodlama, oyun geliştirme, yaratıcı teknoloji ve web3 alanlarında kendilerini geliştirmeleri için kişiselleştirilmiş programlar sunuyor. Geleceğin yazılım geliştiricisi olmak için mükemmel bir başlangıç olan kodlama eğitimleri  blok tabanlı MIT metodolojisi Scratch`dan, Python, C++ veya JavaScript gibi üst seviye yazılım dillerine kadar devam ediyor.

Oyun geliştirme yolculuğu Construct3 ile başlıyor ve öğrencilerin oyunlarını VR’ye entegre etme fırsatı sunan Unity ile devam ediyor. Yaratıcı teknoloji yolculuğu aynı zamanda 3D tasarım ve artırılmış gerçeklik sevenler için de kişiselleştirilmiş bir yol sunuyor. En başarılı sonuçları alabilmek için, Hub21 çevrimiçi öğrenmeyi yüz yüze öğrenme seçenekleriyle destekler ve öğrencilere hibrit bir öğrenme deneyimi yaşatıyor.

Hub21 ekibi, öğrenmenin kişiye göre değiştiğine ve tek bir yöntemle her bireyde aynı sonucun alınamayacağına inanıyor. Bu sebeple, öğrencinin ihtiyaçlarına, ilgi alanlarına ve hızına göre adapte edilebilen içerikler İngiltere, ABD ve Türkiye’deki en iyi üniversitelerinin ilgili bölümlerinde okuyan teknoloji meraklısı üniversite öğrencilerinin rehberliğinde işleniyor. Hub21 hakkında daha fazla bilgi için https://www.thehub21.com/ adresini kullanabilirsiniz.


Hub21 Learning Hakkında

2020 yılında Didem Cikse ve Sylvain Roussarie tarafından kurulan ve dünya çapında 500’den fazla öğrenciye ulaşan Hub21, çocukların ve gençlerin yeni öğrenme biçimlerine yanıt veren, uyarlanabilir eğitim içeriklerini bire bir veya küçük grup canlı online dersler aracılığıyla öğrencilerin teknoloji becerilerinde ustalaşmalarına yardımcı olacak şekilde sunan bir eğitim teknolojileri platformdur.

Detaylı bilgi için https://www.thehub21.com/ adresini kullanabilirsiniz.