Sosyal Medya

Güvenlik/Koruma

ESET üst düzey siber güvenlik çözümleri sunuyor 

Siber  güvenlik şirketi ESET, AV-Comparatives 2023 Uç Nokta Önleme ve Yanıt (EPR) Karşılaştırma Raporu’nda Stratejik Lider olarak gösterildi. ESET PROTECT Enterprise yüksek tespit oranları, minimum hatalı pozitif sonuçları ve sezgisel tasarımıyla öne çıkıyor.

ESET üst düzey siber güvenlik çözümleri sunuyor

 

Siber  güvenlik şirketi ESET, AV-Comparatives 2023 Uç Nokta Önleme ve Yanıt (EPR) Karşılaştırma Raporu’nda Stratejik Lider olarak gösterildi. ESET PROTECT Enterprise yüksek tespit oranları, minimum hatalı pozitif sonuçları ve sezgisel tasarımıyla öne çıkıyor.

 

ESET PROTECT Enterprise  AV-Comparatives 2023 Uç Nokta Önleme ve Yanıt (EPR) Karşılaştırma Raporu’nda Stratejik Lider olarak gösterildi. Saygın bağımsız test kuruluşu AV-Comparatives tarafından gerçekleştirilen bu değerlendirmede ESET PROTECT Enterprise, önleme ve yanıt testlerinde dünya çapında 50 gerçek senaryoda diğer 11 tedarikçiyi geride bıraktı. Ortaya çıkan EPR CyberRisk Quadrant, ihlal önleme konusunda ürün etkinliği, hesaplanan tasarruflar, ürün satın alma, operasyonel doğruluk ve iş akışı gecikme maliyetlerini etkiliyor.

 

ESET PROTECT ve ESET INSPECT’i içeren ESET PROTECT Enterprise sürüm 10.1, kuruluşlar için çok önemli olan tehditlere karşı güçlü kurumsal önleme ve yanıt yetenekleri geliştirme konusundaki etkisini bir kez daha kanıtladı. Test sırasında, özellikle tehditleri kurumsal ağları ihlal etmeden önce durdurarak, kurumsal kullanıcıları hedef alan tehditlere etkili bir şekilde yanıt verdi.

 

Ürün, kurumsal sistemleri ve ağları kullanılan senaryolarda etkili bir şekilde koruyan ve test edilen tüm ürünler arasında en yüksek tespit oranına ulaşan bir dizi koruma sergiledi. Genel olarak ESET PROTECT Enterprise, tüm senaryolarda %100 Aktif Yanıt oranı ve %100 Pasif Yanıt oranı göstererek, saldırıları otomatik olarak durdurma ve bunları doğru bir şekilde raporlama yeteneğini ortaya koydu. MITRE ATT&CK® taktikleri, teknikleri ve prosedürleri (TTP’ler) ile uyumu, giriş seviyesi SOC analistlerine bile ayrıntılı soruşturmalar yürütme ve gerektiğinde olayları artırma konusunda büyük ölçüde yardımcı oluyor.

 

ESET PROTECT Enterprise, yüksek tespit oranları, minimum hatalı pozitif sonuçları ve sezgisel tasarımıyla öne çıkıyor. ESET’e geçiş yapan kuruluşlar yalnızca gelişmiş güvenlik deneyimi yaşamakla kalmayıp aynı zamanda diğer tedarikçi çözümleriyle karşılaştırıldığında BT maliyetlerini de önemli ölçüde azaltabilir.

 

ESET Araştırma Başkanı Roman Kováč şunları söyledi: “2023 EPR Karşılaştırmalı Raporunda Stratejik Lider olarak gösterilmek bizi son derece gururlandırıyor. Bu ödül, dünya çapındaki işletmelere üst düzey siber güvenlik çözümleri sunma konusundaki kararlılığımızı göstermektedir. ESET olarak kendimizi, kuruluşların yalnızca güvenlik pozisyonlarını geliştirmekle kalmayıp aynı zamanda operasyonel maliyetleri de azaltan en son teknolojiyle güçlendirmeye adadık. EPR Karşılaştırmalı raporunun test sonuçları, herkes için daha güvenli bir dijital dünya yaratma misyonumuzu güçlendiriyor, önleme ve yanıt yeteneklerimizin etkisini vurguluyor.”

 

AV-Comparatives CEO ve Kurucusu Andreas Clementi şunları söyledi, “ESET, uç nokta güvenliği ve EDR’deki gücünü sürekli kanıtladı ve piyasaya sürülmesinden bu yana dört yıl üst üste EPR Testinde sertifika aldı. Özellikle ESET’in olağanüstü performansı, önde gelen İş güvenliği kriterlerinde de ödüle layık görülerek onu sektörde farklı bir konuma taşıyor.”

 

ESET, EPR CyberRisk Quadrant’ta en yüksek puan alan dört tedarikçiden biriydi. Sonuçlar, ESET’in AV-Comparatives tarafından tanınan Stratejik Lider konumunu bir kez daha doğruluyor. ESET, kurumları etkili bir şekilde koruyan yenilikçi çözümler sunarak siber güvenlik alanında üstünlük sağlamaya devam ediyor.