Sosyal Medya

Sağlık

Evimdeki Psikolog, Startup Borsa’da yeni yatırımcısını arıyor

“Değiştirmek İstediğin Ne Varsa İlk Adım İçin Harekete Geç” sloganıyla 2018 yılında kurulan Türkiye’nin en büyük online terapi platformu Evimdeki Psikolog; girişimcileri ve yatırımcıları dijital bir ekosistemde bir araya getirerek, şeffaf ve güvenilir yatırım ilişkilerinin oluşmasını sağlayan Startup Borsa’da yatırımcılarla bir araya geliyor.

Evimdeki Psikolog, Startup Borsa’da yeni yatırımcısını arıyor

Türkiye’nin en büyük online terapi platformu Evimdeki Psikolog, girişimcilerin ve yatırımcıların dijitaldeki buluşma noktası Startup Borsa’da ikinci yatırım turuna çıktı.

“Değiştirmek İstediğin Ne Varsa İlk Adım İçin Harekete Geç” sloganıyla 2018 yılında kurulan Türkiye’nin en büyük online terapi platformu Evimdeki Psikolog; girişimcileri ve yatırımcıları dijital bir ekosistemde bir araya getirerek, şeffaf ve güvenilir yatırım ilişkilerinin oluşmasını sağlayan Startup Borsa’da yatırımcılarla bir araya geliyor. Evimdeki Psikolog, aldığı yatırımla Türkiye’deki pazar payını artırmanın yanında global pazarlara açılmayı hedefliyor.

Evimdeki Psikolog’un Kurucusu ve CEO’su Aynur İlhan

GLOBAL ONLINE TERAPİ PAZARI 2028’DE 23,5 MİLYAR DOLARA ULAŞACAK

Evimdeki Psikolog’un Kurucusu ve CEO’su Aynur İlhan, global online terapi pazarının her yıl yüzde 31,8 büyüyerek 2028 yılında 23,5 milyar dolara ulaşmasının beklendiğine işaret ederek şöyle konuştu:

“Pandeminin etkisiyle küresel çapta depresyon ve anksiyete vakaları yükseliş gösterirken, Google 2021 trendlerine göre “ruh sağlığımı nasıl korurum?” araması da yüzde 100 arttı. Dünya genelinde psikolojik bir rahatsızlığa sahip kişi sayısı 970 milyon iken, bu sayı Türkiye’de de 13 milyon seviyesinde. Tüm bu rakamlar online terapi pazarının büyüme potansiyelini gözler önüne seriyor. Evimdeki Psikolog olarak bizler de hızla büyümeye devam ediyoruz. 2021 yılında işlem hacmimiz yaklaşık 5 kat, satış büyümemiz ise 6 kat artış gösterdi. Şu anda 65 ülkede 170 danışman ile 17.000 aktif danışana hizmet veriyoruz. Alacağımız yeni yatırımla web sitemizi güncelleyip mobil uygulamamızı devreye alacağız. Bunun yanında hem yurtiçinde hem yurtdışında pazar payımızı artırmak da ana hedefimiz olacak.”

Startup Borsa CEO’su Levent Burak Demiralp

“GİRİŞİMCİLİK EKOSİSTEMİNİ BÜYÜTMEYİ HEDEFLİYORUZ”

Startup Borsa CEO’su Levent Burak Demiralp da şunları söyledi:

“Startup Borsa olarak Türkiye’nin girişimcilik pazarını genişletme hedefimizle çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. iyi yaşa. ile başlayan yolculuğumuzda şimdi de yatırımcıları Evimdeki Psikolog ile buluşturacak olmaktan dolayı büyük mutluluk ve heyecan duyuyoruz. Startup Borsa’da bugün 310’un üzerinde girişim listelenirken, 350’nin üzerinde bireysel, 45’in üzerinde de kurumsal yatırımcıyla girişimlerin hayallerine ortak oluyoruz. Önümüzdeki günlerde de artan girişimci ve yatırımcı sayımızla girişimcilik ekosistemini büyütmeyi sürdüreceğiz.”